מה מייחד חברות השמה הייטק? | WOJO חברת השמה ששמה אותך במרכז

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

מה מייחד חברות השמה הייטק?

רוב חברות ההשמה במשק הן חברות כלליות, שאינן מתמחות בתחום מקצועי מסוים. חברות הייטק וסטארט-אפים שמעוניינים לצרף עובדים חדשים לצוות, צריכים לחפש חברות השמה שמתמחות לכל הפחות גם בתחום ההייטק, ועל הסיבות לכך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

הבנה בתחום

על מנת לבצע השמה מוצלחת, יש להבין בכל תחום באופן פרטני, והדבר תקף כמובן גם לתחום ההייטק. חברות השמה הייטק יודעות מה נדרש מעובדים בתחום, אילו תכונות זוכות להערכה ומאילו תכונות סולדים, מהם הסטנדרטים, מהו פרופיל העובדים הממוצע בתחום, מהו אופי התפקידים השונים – ועוד. ההבנה בתחום נובעת מתוך הניסיון המקצועי והעבודה עם חברות הייטק שונות, ובלעדי אותו ניסיון – אותה חברה תתקשה לבצע עבודה טובה ומדויקת.

שיטות גיוס מתאימות

חברות השמה הייטק יודעות היכן לחפש את המועמדים הרלוונטיים וכיצד לפנות אליהם. עובדי הייטק או עובדים ששואפים לעבוד בתחום הם בעלי פרופיל מסוים, ופעמים רבות מאופיינים בדפוסי חשיבה, גלישה והתנהגות שנבדלים מדפוסים של אנשים אחרים באוכלוסייה. כאשר מגיעים לאנשים הנכונים ופונים אליהם באופן הנכון – יש סיכוי גבוה יותר להצליח.

מאגרים קיימים

חברות השמה הייטק שצברו כברת דרך בתחום – צברו גם מאגרים ורשימות של מועמדים ומחפשי עבודה רלוונטיים, ומיינו אותם לפי קטגוריות שונות. משמעות הדבר היא שחברות אלו לא מתחילות את החיפוש מאפס. אם הן סבורות שאותם מועמדים שנמצאים ברשימות שלהן עשויים להתאים, היא יכולה לפנות אליהם, בנוסף ובמקביל לחיפוש בערוצים השונים.

אפיון העובד האופטימאלי

בזכות הכרת התחום וההבנה של האופן שוב הוא מתנהל, חברות השמה הייטק יכולות לעזור לחברות לאפיין ולהגדיר את העובד האופטימאלי, לפני שהן יוצאות למצוא אותו בפועל. ללא הבנה מעמיקה בתחום ההייטק, חברות השמה לא רק שלא יכולות למצוא את העובד הנכון – הן לא ידעו כיצד להגדיר אותו ואת הנתונים שלו מלכתחילה.

גם מועמדים שלא מחפשים

חברת להשמה בהייטק מסוגלות למצוא מועמדים מתאימים גם מבלי שהם עצמם יחפשו עבודה חדשה באופן אקטיבי. זאת ניתן לזקוף לזכות קשרים במקומות הנכונים, הבנה הן של תחום ההייטק והן של תחום ההשמה ושימוש בשיטות מתקדמות לאיתור עובדים. פעמים רבות אותם עובדים הם העובדים הטובים ביותר, ובכל מקרה האפשרות לפנות אליהם מגדילה את מאגר המועמדים האיכותיים והמתאימים למשרה.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

shutterstock_558833797 (1)

גיוס מנהלים ובכירים עם חברות השמה לבכירים

פחות או יותר כל עסק, חברה וארגון מעסיקים עובדים בכירים, חלקם מחזיקים במשרות ניהוליות – וחלקם ניחנים בכישורים גבוהים ובניסיון רב ונושאים באחריות רבה, ולכן מוגדרים כעובדים בכירים. עובד בכיר הוא עובד משמעותי יותר, עובד שיכול לחולל שינויים מרחיקי לכת.... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_1208845705 (1)

חברות השמה מובילות? מהם היתרונות של חברות השמה על פני חברות כח אדם?

עסק או חברה שמעוניינים לגייס עובדים חדשים, אם לא עושים זאת בעצמם, פונים לאחד משני הגורמים הבאים – חברות כח אדם או חברות השמה מובילות. מדובר בשני אפיקים שונים לגיוס עובדים. גיוס דרך חברת השמה טומן בחובו יתרונות גם למועמד... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_323809436 (1)

איך כדאי לגשת לתהליך השמה להייטק ולבצע אותו בצורה נכונה?

תהליך השמת ובחירת עובדים הוא תהליך מאתגר לכל הצדדים המעורבים. כשמדובר בתהליך השמה סטנדרטי, חברות ההייטק עצמן, או כל חברה באשר היא, מעוניינות כמובן להכיר את המועמד ולראיין אותו באופן אישי. כתבנו לכם מספר עצות וטיפים בנוגע לגישה שבה כדאי... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_494287042 (1)

מדוע חשוב להסתייע בשירותיו של בודק שכר מוסמך?

חישוב שכר העובדים הוא אחד מהמאפיינים החשובים ביותר בניהול של עסק תקין. העובדים תלויים בשכר החודשי למחייתם והעסק מתפקד בזכות ההון האנושי שבו. לכן, חשוב להעסיק בעל מקצועי שיכול לבדוק האם השכר בעסק מחושב כראוי? בנוסף לעובדים הקבועים בעסק לעיתים... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->