מדוע חשוב להסתייע בשירותיו של בודק שכר מוסמך?

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

מדוע חשוב להסתייע בשירותיו של בודק שכר מוסמך?

חישוב שכר העובדים הוא אחד מהמאפיינים החשובים ביותר בניהול של עסק תקין. העובדים תלויים בשכר החודשי למחייתם והעסק מתפקד בזכות ההון האנושי שבו. לכן, חשוב להעסיק בעל מקצועי שיכול לבדוק האם השכר בעסק מחושב כראוי? בנוסף לעובדים הקבועים בעסק לעיתים מועסקים גם עובדי קבלן חיצוניים. עובדים אלה, זכו לעתים לתנאי העסקה לא הוגנים עד שחוקקו חוקים נוקשים בתחום שמגנים על זכויותיהם.

מעסיקים כיום, עשויים להיתבע בשל העסקה לא הוגנת של עובדי הקבלן הללו. למרבה המזל החוק מאפשר להעסיק אדם חיצוני העורך בדיקה של תנאי ההעסקה, פונקציה המכונה בודק שכר מוסמך. הוא עובר סעיף סעיף על פי החוקים החדשים ובודק האם נמצאו ליקויים בתלושי השכר, בהסכמים הקיבוציים או האישים עם העובדים? וכן בחוקי המגן עליהם.

אילו עוד פונקציות ממלא בודק שכר מוסמך בחברה

בודק שכר מוסמך בוחן את הסכמי ההתקשרות בין החברה לקבלן וכן בין הקבלן עצמו לבין עובדיו. אם הוא מגלה שחלק מזכויותיהם של העובדים נפגעים כתוצאה מהסכם ההעסקה הוא יכול להתריע על כך ולמנוע תביעה עתידית. למעשה, אם אתם מציגים בבית המשפט כי ביצעתם בדיקות תקופתיות על ידי בודק זה – לא ניתן יהיה לתבוע אתכם על ההעסקה לא חוקית של העובד על פי החוק להגברת האכיפה של העסקת העובדים.

דוגמאות להפרה של החוקים הנוגעים להעסקת העובד

על מנת להבין טוב יותר אילו חוקים אתם עשויים להפר כדאי להיוועץ עם בודק שכר מוסמך שיבהיר לכם את עקרונות החוק הקיים. חשוב לזכור שיש להקפיד על תשלום שעות נוספות, לא לחייב עובדי קבלן לבצע משימות נוספות ללא תשלום וכן לכבד את ההסכמים הקיבוציים אם נחתמו. בנוסף, יש לאפשר לעובד תנאי עבודה נוחים ולשים לב לחוקים הנוגעים לימי העבודה, שעות העבודה וההפסקות במהלך היום.

אילו סנקציות קיימות בחוק כנגדכם אם בודקים את הדרך בה מועסקים עובדי הקבלן?

החוק קובע היום סנקציות כספיות על מעסיקים שיכולות להגיע עד לסכום של 35,000 שקלים. עובדי הקבלן עוברים פעמים רבות הכשרות בהן הם מקבלים מידע מלא על זכויותיהם לתבוע אתכם במקרה של הפרת זכויות. חשוב לדעת, כי אינכם יכולים להסתתר מאחורי העובדה כי ההסכם לא מבוצע בפועל ביניכם לבין העובד אלא מול החברה הקבלנית.

לסיכום, כיום, בשל שינוי החוקים והגברת האכיפה בתחום, היחס של הארגונים הגדולים לעובדי הקבלן השתנה. העובדה כי החברה הקבלנית חוסכת לכם את הצורך בגיוס וחישב התשלום לכל עובד, אינה מסירה מכם את האחריות להעסיקו בצורה הוגנת. אם כך, האם משתלם להעסיק עובדי קבלן? כל עוד אתם פועלים על פי החוק תוכלו ליהנות מיתרונות העסקת עובדי קבלן מבלי להסתכן בענישה עתידית. העזרו בשירותי בודק שכר מוסמך מקצועי ותוכלו להתפנות לפיתוח העסק ללא חשש.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

shutterstock_558833797 (1)

גיוס מנהלים ובכירים עם חברות השמה לבכירים

פחות או יותר כל עסק, חברה וארגון מעסיקים עובדים בכירים, חלקם מחזיקים במשרות ניהוליות – וחלקם ניחנים בכישורים גבוהים ובניסיון רב ונושאים באחריות רבה, ולכן מוגדרים כעובדים בכירים. עובד בכיר הוא עובד משמעותי יותר, עובד שיכול לחולל שינויים מרחיקי לכת.... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_705366097 (1)

מה מייחד חברות השמה הייטק?

רוב חברות ההשמה במשק הן חברות כלליות, שאינן מתמחות בתחום מקצועי מסוים. חברות הייטק וסטארט-אפים שמעוניינים לצרף עובדים חדשים לצוות, צריכים לחפש חברות השמה שמתמחות לכל הפחות גם בתחום ההייטק, ועל הסיבות לכך תוכלו לקרוא בשורות הבאות. הבנה בתחום על... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_1208845705 (1)

חברות השמה מובילות? מהם היתרונות של חברות השמה על פני חברות כח אדם?

עסק או חברה שמעוניינים לגייס עובדים חדשים, אם לא עושים זאת בעצמם, פונים לאחד משני הגורמים הבאים – חברות כח אדם או חברות השמה מובילות. מדובר בשני אפיקים שונים לגיוס עובדים. גיוס דרך חברת השמה טומן בחובו יתרונות גם למועמד... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_323809436 (1)

איך כדאי לגשת לתהליך השמה להייטק ולבצע אותו בצורה נכונה?

תהליך השמת ובחירת עובדים הוא תהליך מאתגר לכל הצדדים המעורבים. כשמדובר בתהליך השמה סטנדרטי, חברות ההייטק עצמן, או כל חברה באשר היא, מעוניינות כמובן להכיר את המועמד ולראיין אותו באופן אישי. כתבנו לכם מספר עצות וטיפים בנוגע לגישה שבה כדאי... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->