מדוע חשוב להסתייע בשירותיו של בודק שכר מוסמך?

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

מדוע חשוב להסתייע בשירותיו של בודק שכר מוסמך?

חישוב שכר העובדים הוא אחד מהמאפיינים החשובים ביותר בניהול של עסק תקין. העובדים תלויים בשכר החודשי למחייתם והעסק מתפקד בזכות ההון האנושי שבו. לכן, חשוב להעסיק בעל מקצועי שיכול לבדוק האם השכר בעסק מחושב כראוי? בנוסף לעובדים הקבועים בעסק לעיתים מועסקים גם עובדי קבלן חיצוניים. עובדים אלה, זכו לעתים לתנאי העסקה לא הוגנים עד שחוקקו חוקים נוקשים בתחום שמגנים על זכויותיהם.

מעסיקים כיום, עשויים להיתבע בשל העסקה לא הוגנת של עובדי הקבלן הללו. למרבה המזל החוק מאפשר להעסיק אדם חיצוני העורך בדיקה של תנאי ההעסקה, פונקציה המכונה בודק שכר מוסמך. הוא עובר סעיף סעיף על פי החוקים החדשים ובודק האם נמצאו ליקויים בתלושי השכר, בהסכמים הקיבוציים או האישים עם העובדים? וכן בחוקי המגן עליהם.

אילו עוד פונקציות ממלא בודק שכר מוסמך בחברה

בודק שכר מוסמך בוחן את הסכמי ההתקשרות בין החברה לקבלן וכן בין הקבלן עצמו לבין עובדיו. אם הוא מגלה שחלק מזכויותיהם של העובדים נפגעים כתוצאה מהסכם ההעסקה הוא יכול להתריע על כך ולמנוע תביעה עתידית. למעשה, אם אתם מציגים בבית המשפט כי ביצעתם בדיקות תקופתיות על ידי בודק זה – לא ניתן יהיה לתבוע אתכם על ההעסקה לא חוקית של העובד על פי החוק להגברת האכיפה של העסקת העובדים.

דוגמאות להפרה של החוקים הנוגעים להעסקת העובד

על מנת להבין טוב יותר אילו חוקים אתם עשויים להפר כדאי להיוועץ עם בודק שכר מוסמך שיבהיר לכם את עקרונות החוק הקיים. חשוב לזכור שיש להקפיד על תשלום שעות נוספות, לא לחייב עובדי קבלן לבצע משימות נוספות ללא תשלום וכן לכבד את ההסכמים הקיבוציים אם נחתמו. בנוסף, יש לאפשר לעובד תנאי עבודה נוחים ולשים לב לחוקים הנוגעים לימי העבודה, שעות העבודה וההפסקות במהלך היום.

אילו סנקציות קיימות בחוק כנגדכם אם בודקים את הדרך בה מועסקים עובדי הקבלן?

החוק קובע היום סנקציות כספיות על מעסיקים שיכולות להגיע עד לסכום של 35,000 שקלים. עובדי הקבלן עוברים פעמים רבות הכשרות בהן הם מקבלים מידע מלא על זכויותיהם לתבוע אתכם במקרה של הפרת זכויות. חשוב לדעת, כי אינכם יכולים להסתתר מאחורי העובדה כי ההסכם לא מבוצע בפועל ביניכם לבין העובד אלא מול החברה הקבלנית.

לסיכום, כיום, בשל שינוי החוקים והגברת האכיפה בתחום, היחס של הארגונים הגדולים לעובדי הקבלן השתנה. העובדה כי החברה הקבלנית חוסכת לכם את הצורך בגיוס וחישב התשלום לכל עובד, אינה מסירה מכם את האחריות להעסיקו בצורה הוגנת. אם כך, האם משתלם להעסיק עובדי קבלן? כל עוד אתם פועלים על פי החוק תוכלו ליהנות מיתרונות העסקת עובדי קבלן מבלי להסתכן בענישה עתידית. העזרו בשירותי בודק שכר מוסמך מקצועי ותוכלו להתפנות לפיתוח העסק ללא חשש.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

shutterstock_1432651988

טיפים שימושיים: כך תכינו את עצמכם לריאיון עבודה

כל מי שמחפש משרה יודע עד כמה ראיונות עבודה יכולים להיות קשים ומלחיצים גם אם צברנו קילומטראז’ מרשים של ראיונות עבודה קודמים בחברות דומות. וגם אם הריאיון עבר בסדר גמור ויש לנו תחושה נהדרת, לפעמים נקבל תשובה שלילית (או שלא... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_1250197345 (1)

למה לעבוד כמקדם אתרים זה משתלם

למה לעבוד כמקדם אתרים זה משתלם בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר את המושג “קידום אתרים”, בעוד שכבר יותר מעשור(!) שמקדמים מקצועיים עוסקים בקידום אתרי לקוחות והובלת עסקים מעלה במנועי החיפוש של גוגל. נוסף לכך, מקצוע זה מאפשר עבודה בריטיינר... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_1172341594 (1)

שוקלים לגייס סטודנטים לתחום ההייטק? כך תגיעו אליהם בהצלחה

עובדים מצוינים הם עובדים נמרצים ורעבים – רעבים ללמוד, להצליח ולהתקדם. לעיתים קרובות מדובר דווקא בעובדים חסרי ניסיון או בעובדים בעלי ניסיון מועט יחסית. סטודנטים עונים פעמים רבות על ההגדרה הזאת – ובמיוחד המצטיינים שבהם, שכבר מראים שהם מוכנים להשקיע... View Article

לפרטים נוספים     >

shutterstock_1060957841 (1)

גיוס עובדים בצורה מוסרית וחוקית

יש משמעות רבה לגיוס עובדים באופן הוגן ומתקבל על הדעת. מבחינה משפטית, מבחינה תדמיתית, מבחינה מקצועית ומבחינת ההגינות הבסיסית שניתן לצפות לה מארגון או חברה שמכבדים את עצמם – ואת האנשים השונים שמולם הם מתנהלים. גיוס עובדים מוסרי וחוקי יאפשר... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->