טיפים לראיונות עבודה בזום | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

טיפים לראיונות עבודה בזום

טיפים לראיונות עבודה בזום

ראיונות עבודה בזום? על שם מה?

ובכן, אין זה מפתיע. כעת, שרבים מאיתנו עובדים מהבית, ייתכן שהמראיינים הפוטנציאליים אינם במשרדם אפילו. ואין זה מתבקש שנגיע עד לביתם. וגם אם הם כן במשרדם, למה לא לאפשר את הראיון מהבית? יש לזה גוון ניו-אדג’י/אייג’י, הייטקיסטי, שונה ופורץ דרך, ואולי זה בדיוק מה שהן מאפשרות דרך זה. כמו גם, בחברות רבות, ראויות לציון לדוגמה בתחום ההייטק, ישנה מגמה הולכת ומודעת של עבודה מרחוק. כך שהראיון יכול להתקיים מרחוק גם כן, מבלי לשבור קו עם אופי העבודה.

עכשיו, השאלה שמבקשת להתכונן כראוי לראיונות העבודה בזום, היא זו שמגיעה מתוך בקשה מסוימת לדעת עם מה אנחנו מתמודדים, מול מה אנחנו עומדים. זה הגיוני ולגיטימי. ראיונות, מלכתחילה, אינם החוויה הכי קלה לעיכול. מדובר, באדם, או כמה מהם, אשר יושבים בכסא אל מעבר לשולחן (ברוב המקרים), ומבקשים מאיתנו להוכיח את התאמתנו. או כך רבים מאיתנו תופשים זאת.

כהכנה למאמר זה, קראנו מאמרים רבים מספור, או קלים לספירה, תלוי כמה טוב אנחנו יודעים לספור – ובהם ראינו שמטרתן העיקרית של מנהלים בכירים רבים בחברות ראויות לציון במשק, מסיבות כאלה ואחרות – למעשה מחפשים להכיר את האדם שנמצא מולם. הם רוצים לדעת מי הוא, מעבר לפרסונה שהוא מציג. מבחינתם, הוא חלק מהצוות, מהמשפחה, מהבית שלהם. מי הוא? מה הוא מביא? איך הוא הולך להיות עם שאר האנשים כאן? אלו שאלות שמבקשות את תשומת ליבם, והם עושים כמיטב יכולתם לגלות זאת.

יוני בלוך לדוגמה, נגן ומוזיקאי בעל מוניטין בארץ ישראל, שכיום מנהיג יוזמת סטראטאפ עם חבריו ללהקה ועובדים נוספים שגייס עם הזמן – מבקש לראות מי הם האנשים הישובים מולו, באמת ובכנות, בלי שמץ של מתח או חרדה. ומספר שהוא עושה כמיטב יכולתו כדי לאפשר להם להביע את צורתם האמיתית איתו. יתרה מכך, הוא מוסר שמבחינתו כלי נגינה הוא אביזר שבהחלט מומלץ להביא לראיון עבודה עימו בפרט, ובכלל. ורבים, חושבים כמותו. לא בהכרח לגבי העניין עם כלי הנגינה, אלא ברמת ההיכרות האישית. אלא שרבים מאיתנו, לא בהכרח מודעים לכך, ומשתדלים לנהל את החוויה. שאין בה עניין לנהל, אלא לחוות את הקשר שנוצר בשיחה, באופן האותנטי, הנעים והנוכח ביותר שאנחנו יכולים לאפשר לעצמנו בו ברגע.

זה מספיק טוב, זה כל שמתבקש. האנרגיה שלנו תדבר בעד עצמה. ועל פי כן, שאלות רבות שלהן מאתגר לנו למצוא תשובה כמו – “ספר לנו קצת על עצמך”, יכולות להיענות עם מלל פשוט ושגרתי, אלא שהאנרגיה שמאחוריהן צריכה להיות משמעותית, ונעימה באינטרקציה.

על פי כן, אפשר לראות בזה כמספק.

עכשיו, וידאו, מביא עימו סיפורים חדשים לשדה.

אנחנו לא נמצאים בשיח פנים מול פנים, ואנחנו רוצים להנכיח גם במדור הווידאו את איכות השיחה הנעימה שאנחנו מבקשים ליצור פנים מול פנים. לכן, ברמת הבסיס, אפשר לבדוק איך ניתן לעשות זאת ברמת המכשור הטכנולוגי. רמת הקליטה האינטרנטית, השמע, השידור, הוידאו, וכן הלאה.

מה אפשר לעשות, כך שהשיחה תזרום מבחינת איכות צפייה, איכות שמיעה ואיכות קליטה – בין כל הצדדים בשיח האינטרנטי, על גבי פלטפורמת הזום, וכל שתהיה.

אולי אנחנו יכולים להשתמש במיקרופון ייעודי, במצלמה מתאימה, בכבל אינטרנטי שמתחבר למחשב כך שאנחנו מציבים לעצמנו קליטה אינטרנטית יציבה יותר מאשר זו שאולי זמינה דרך רשת ה-WIFI.
וכן הלאה כלים.

וכעת, יש לנו שיחה. זה קורה. זה עובד. זה פשוט. זה מתרחש. כל השאר קורה מעצמנו.

ועם בכל זאת, אנחנו רוצים להשקיע, זה בהחלט אפשרי להתוות עוד כמה מאפיינים שיכולים להיות שימושיים. ראשית, על הסביבה לאפשר לנו להיות בשטח הפרטי והאישי שלנו, מוכנים לשיחה, זמן מה לפני שהיא מתרחשת, כדי להתחבר לעצמנו ולהרגיש את החיבור עם עצמנו, כדי שנוכל להיות נוכחים בו תוך השיחה עצמה, גם כן. וכך גם במהלך השיחה.

עכשיו, אם יש לנו עניין עם הדרך בה מרקע הוידאו, מסך השיחה מצידנו נראה – אפשר לסדר, לנקות, לעצב, וכן הלאה. ישנם גם טיפים לסידור זויות המצלמה, אשר ֶבפשטותם מייעדים שלא יהיו חפצים בולטים ולא הכרחיים ברקע, שהרקע יציג דבר מה מושך לעין ורלוונטי למה שאנחנו רוצים להציג במהלך השיחה. כמו גם, שלא יהיה פערים רבים מדי בין הראש שלנו לראש המרקע, או פחותים מדי. ופשוט, ניתן לשחק עם זויות המצלמה, על מנת לראות היכן אנחנו נמצאים, באופן שמאפשר לנו להרגיש שהמצלמה תופסת רבדים רבים מאיתנו ככל האפשר, שיופיעו במהלך השיחה, וייצגו את מה שאנחנו מעוניינים להביא בה.

וכן הלאה עניינים שיכולים לתרום לאיכות השיחה, אך אלו נופלים בחשיבותם מזו של האותנטיות הנוכחת, שמביאה אותנו לעומקם של קשרים עם בני שיחתנו, גם ואולי אף בייחוד, במעמד הראיון.

אכן, כך הדבר. תודה על קריאתך.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

scott-graham-5fNmWej4tAA-unsplash

חברות השמה לגיוס טכנולוגי

חברות השמה לגיוס טכנולוגי, הן אלו שמחפשות לאתר את המועמדים הנכונים ביותר לארגונים הנכונים ביותר, לתחום הפיתוח הטכנולוגי. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להיכל רבדים רבדים של מקצועות ובקשות. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להכיל בו גם משרות הייטקיסטיות, גם משרות שנוטות... View Article

לפרטים נוספים     >

2

חיפוש עבודה

בתקופה זו של חיינו, עיסוקי חיפוש העבודה השתנו כמעט כליל. מצד אחד, ישנן תעשיות שכבר לא מגייסות עובדים, אולי כי הקפיאו תהליכי גיוסן, או כי אין טעם להמשיך באותה מידת פעילות (כמו בענף התיירות והתעופה). מצד שני, ישנן תעשיות וסקטורים... View Article

לפרטים נוספים     >

1

עובדי המחר

מי הם העובדים של יום המחר? מי הם אלו שיהיו בצקה החנית של ההתפתחויות הטכנולוגיות והתעשייתיות של התקופה הקרובה? כן, החיים בתקופה זו קיבלו תפנית. הסגרים, בידודים חברתיים, הנחיות ממשלתיות. דברים השתנו, אין ספק, לפחות בעולם התופעות הפיזיות, באופן שניתן... View Article

לפרטים נוספים     >

kelly-sikkema-WIYtZU3PxsI-unsplash

חברות השמה בימים של הקורונה

חברות השמה עברו שינויים רבים בימי הקורונה. הסיבה לכך, היא שכל החברות במשק עברו שינויים רבים בימי הקורונה. ולא בכדי. הסיבה לכך, היא שכולנו עברנו שינויים רבים בימי הקורונה, ועל פי כן אנחנו יכולים לצפות את העניין, שכן חברות מורכבות... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

נגישות
-->