חברת השמה - על מה ולמה | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

חברת השמה – על מה ולמה

פנייה לחברות השמה היא אחת הדרכים הטובות ביותר למציאת עבודה, שכן מדובר בתהליך שחוסך זמן בחיפוש עבודה, עוזר במציאת עבודה מתאימה וגם לא עולה כסף למחפש העבודה. מטרתן של חברות ההשמה היא למצוא את ההתאמה המושלמת בין המועמד לבין החברה המעסיקה. לכן חברות ההשמה יעשו כל מאמץ למצוא את העבודה המתאימה ביותר לדעתן למועמד. מדובר במצב של WIN-WIN   עבורך ועבור חברת ההשמה לאור העובדה ששניכם חולקים אותם אינטרסים.

ישנם מספר יתרונות נוספים בפנייה לחברות ההשמה:

מחזיקות במגוון רחב של משרות

לא תמיד מקומות עבודה מפרסמים משרות ברשתות חברתיות או באתרי משרות. ישנן חברות שיעדיפו לפנות לחברת השמה שכן, הם סומכים על אותה חברת ההשמה שתדע לסנן את המועמדים בצורה הטובה ביותר עבורם. במיוחד חברות אשר לא מעוניינות להיות מוצפות בעשרות אם לא מאות קו”ח ולשם כך הם יעדיפו לפנות לחברת השמה. לכן, חברות ההשמה מחזיקות במספר רב ומגוון של משרות במידה ונמצאת כמועמד איכותי, הן יעשו את מירב המאמצים להציע לך את אותן המשרות.

חברות השמה מכירות מגוון רחב של חברות ומעסיקים

חברות השמה דואגות ליצור קשרים עם שלל מקומות עבודה ולפעמים כמועמד, הדרך הטובה ביותר להגיע לחברה מסוימת או למנהל של חברה מסוימת  – היא דרך חברת ההשמה. לא תמיד יודעים כיצד לגשת לאותה החברה, או כיצד ליצור קשר עם החברה בה אתם רוצים לעבוד ופנייה לחברת ההשמה יכולה להקל עליכם ביצירת הקשר עם החברה. בנוסף, חברת ההשמה יכולה לחסוך לכם זמן רב בחיפוש אחר משרות רלוונטיות שכן, היא מתמצאת בשוק ויכולה להציע לכם משרות רלוונטיות.

מילה של חברת השמה שווה זהב

בזמן תהליך חיפוש עבודה, תמיד טוב שיש מישהו “שמגבה” אותך ומספר עלייך דברים טובים, במיוחד אם מדובר בגורם שיש לו השפעה על תהליך קבלת העבודה. חברות סומכות על חברות השמה שידעו להמליץ על מועמדים טובים, במיוחד אם אותן חברות ההשמה ידועות במוניטין שלהן במציאת מועמדים טובים ובהצלחתן ב”שידוכים”. לכן, פנייה לחברת השמה עם מוניטין טוב, יכולה לתרום ולעזור לך רבות במציאת מקום עבודה טוב.

ייעוץ והכוונה

חברות השמה מזמינות את המועמדים לראיונות על מנת להכיר אותם. בזמן השיחה הן מנסות להכיר את האופי של המועמד, את הניסיון האישי שלו ומנסות להבין באיזה תחום הוא מעוניין לעבוד. בנוסף לעזרה במציאת העבודה, הן גם מכווינות את המועמדים למשרות שיוכלו להתאים להם ושלדעתם יוכלו להתפתח בהם הכי טוב. מטרתן היא להביא את המועמד המתאים למשרה בה הוא יוכל לתרום משמעותית לחברה ושהחברה תוכל לתרום לו בחזרה. בנוסף, הן גם יכולות לעזור למועמד להתכונן לראיונות עבודה – ללמד אותו כיצד להציג את עצמו בצורה נכונה ואף לעזור לו בהכנת קו”ח בצורה טובה יותר.

קשר מתמיד עם מועמדים

חברות ההשמה דואגות להיות בקשר עם המועמדים. הן דואגות לעדכן אותם על חברות אשר פנו אליהן, או בפרטים על תהליכים שמתרחשים. בנוסף, הן מחזיקות בידע עדכני על מצב השוק ועל נתוני השכר בתפקידים מסוימים וישמחו לשתף את המועמדים בידע הזה שכן הן דואגות לאינטרסים הכספיים של המועמד. בשונה מחברת כוח אדם, חברות ההשמה מקבלות עמלה מהמעסיק על פי גובה השכר שהמועמד יקבל ואילו חברות כוח אדם לוקחות עמלה ישירות מהשכר של העובד בחודשים הראשונים לעבודתו.

חברות ההשמה, גם מחזיקות במידע חשוב על החברה אליהן שולחות את המועמדים לראיונות עבודה. מדובר במידע שיכול להעניק נקודות למועמד ולכן, מומלץ לבקש מחברת ההשמה את המידע על החברה על מנת להצליח בראיון העבודה. במידה וברצונכם לדעת על החברה מבחינת אופי העבודה, האווירה ועוד – חברת ההשמה יכולה לספק לכם מידע בנושא. מדובר במידע שלא תמיד תוכלו למצוא במקומות אחרים.

דיסקרטיות מלאה

יתרון נוסף במציאת עבודה דרך חברת השמה הוא הדיסקרטיות. במידה ואתם עובדים כרגע במקום מסוים ולא מעוניינים לחשוף את העובדה שאתם מחפשים עבודה, חברות השמה יכולות לשמור על התהליך שלכם בדיסקרטיות. תוכלו לחפש עבודה בעזרתן בסודיות ללא חשש שמקום עבודתכם יהיה מודע לתהליך. כמו כן, חברות ההשמה יוכלו למנוע מצבים בהם מקומות עבודה פוטנציאליים ירצו לצלצל למעסיק שלכם לבירור ללא אישורכם.

היבט נוסף לדיסקרטיות – ישנן חברות אשר אינן מעוניינות לפרסם משרות מסוימות מסיבותיהן האישיות ולכן, חברות אלו יעזרו בחברות ההשמה על מנת לחפש עובדים בדיסקרטיות.

חיסכון משמעותי בזמן

חברות השמה חוסכות לכם זמן משמעותי בתהליך חיפוש עבודה. הן חוסכות לכם את הזמן בחיפוש אחר משרות רלוונטיות, בשליחת קו”ח, בחיפוש אחר המידע על חברות שונות, בחקירה ולמידה על תהליך העבודה וראיונות עבודה. ניתן לראות בחברות השמה כחבר עם ניסיון רב שעוזר לכם למצוא עבודה בקלות ובמהירות. הרי ידוע שמשיגים יותר תוצאות ובמהירות אם עובדים עם עוד אנשים במיוחד אם כולם מחזיקים באינטרסים משותפים.

מחפשים עבודה? צריכים ‘פוש’ קטן? או שכבר התייאשתם? פנו אלינו ונעזור למצוא לכם את משרת החלומות.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

Powered & Designed by EVEREST

נגישות
-->