חברות ההייטק הישראליות עדיין מגייסות | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

חברות ההייטק הישראליות עדיין מגייסות

כן, גם בתקופת קורונה זו – חברות ההייטק והסטארט-אפ הישראליות עדיין מגייסות. הסיבות לכך היא שהן לא יצאו מכלל שגרה, להפך – הן ממשיכות בכך בעוצמה מחודשת. אני כמובן מדבר רק על חלקן. חברות סטראטאפ בתחום התיירות, לא ממשיכות איתנו את פעילותן – שכן ענף התיירות לא נמצא בחוד החנית של פעילותו כיום. וכך גם חברות סטראטפ קטנות, שטרם היו לפני גיוס.

כן, המשמעות היא שחברות ההייטק והסטרטאפ הישראליות עדיין מגייסות, למעט אלו שלא. ומי מהן כן? מדובר על חברות, שנמצאות בעיקר בתחום של פיתוח רפואי (כיאה לתקופה זו), עבודה מרחוק (כיאה לתקופה זו), סייבר ואבטחת מידע (כיאה לכל תקופה בה ישנם נתונים שמישהו רוצה להצפין).

חלק מהדיווחים מוסרים שאחוז החברות בענף ההייטק שמגייסות כיום עובדים, עומד על 70%. שזה יפה, עקב כך שיש במדינת ישראל למעלה ממיליון אנשים (על פי חלק מהדיווחים), שנמצאים כיום בסטטוס ‘אבטלה’. כמה מהם מוכשרים לעבוד בענף ההייטק? זוהי משימה לחברות ההשמה להייטק, לגיוס מועמדים לחברות הסטארטאפ השונות, גיוס מועמדים ממוקד להייטק בתקופת הקורונה.

אין דבר רע בלשבת בבית, ולאסוף דמי אבטלה. זוהי הזדמנות נהדרת למפגש, וחקר עצמי. עם העצמי, וחברי המשפחה, במידה וחולקים מרחב משותף. ועם זאת, מי מאיתנו שיש לו קריאה לצאת ולחזור, או להיכנס לראשונה לענף ההייטק – יכול להיוודע לאפשרות שישנן חברות הייטק שהיו שמחות לגייס אותו. וכשלא יודעים כיצד להתחיל – אפשר לבחון את האפשרות של שליחת קורות חיים לחברות השמה לתפקידים בענף ההייטק ולחברות סטראטפ מתאימות.

חברות ההייטק מחפשות אותך

זה נכון. חברות ההייטק מחפשות אותך. אפשר למצוא באינטרנט סיפורים על כך שחברות הייטק רבות מכילות יותר תפקידים ומשרות פנויות, מאשר אנשים שימלאו אותן. ובמיוחד בתקופה זו, שאנשים רבים יותר נמצאים בבית, וחברות מסוימות נמצאות בתנועת התרחבות וגדילה – ישנם תפקידים רבים, שאותן חברות היו שמחות למצוא להן אדם מתאים, שימלא אותם. חחברות השמה לתפקידי הייטק יכולות לשדך בין אותו אדם, לאותו תפקיד – ביתר קלות, כי סביר שיש להן מאגר של אותם תפקידים.

עכשיו, בתקופה זו התהליך יכול להיות קל יותר. כי כולנו, או חלקנו, מקבלים טעימה מהחוויה של לשבת בבית בלי מעש, ולבדוק מה אנחנו באמת רוצים. באיזה מקום אנחנו באמת רוצים לעבוד, איזו עבודה אנחנו באמת רוצים לעשות. וכאשר אנחנו מתוודעים לאפשרות שלמעשה חברות ההייטק הן אלו שמחפשות אותנו, ואנחנו יכולים לברור מביניהן – אנחנו יכולים לחוש מועצמים לבחור איזו חברת הייטק שאנחנו רוצים, מתוך יישור עם הרצונות העמוקים יותר שלנו. כך שאם זה משרת אותנו, אנחנו יכולים לגשת לחברת השמה לחברות סטראטאפ ולתפקידי הייטק, לשלוח לה קורות חיים – ולראות אם היא מצליחה למצוא לנו אפשרות תעסוקתית שמתאימה לגילויים הפנימיים שלנו, החברות שגילינו שאנחנו באמת רוצים לעבוד עבורן – ואיתן.

וכמובן – יש אנשים שמגלים שלא מתאים להם להמשיך לעבוד בענף הייטק, כי הם בכל מקרה עשו זאת בשביל הכסף. סביר שאותם אנשים לא יחזרו כל כך בקלות לענף, במיוחד בתקופה זו – ובמקום, ימשיכו לאסוף דמי אבטלה. במקרה זה, יהיו אף יותר משרות ריקות, ואף פחות אנשים, אשר ששים לבוא ולמלא אותן. זה רק אומר שחברות השמה לתפקידי הייטק ולחברות סטרטאפ יכולות להחזיק במאגר משרות גדול יותר, כך שאם למי מאיתנו יש בֶאמת קריאה לשרת באי אילו תפקידי סטארט-אפ כאלה ואחרים – הבחירה שלו תהיה רבה ומגוונת יותר, גם בתקופה זו, בה חברות ההייטק והסטארט-אפ, כאמור – עודנה מגייסות.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

kelly-sikkema-WIYtZU3PxsI-unsplash

חברות השמה בימים של הקורונה

חברות השמה עברו שינויים רבים בימי הקורונה. הסיבה לכך, היא שכל החברות במשק עברו שינויים רבים בימי הקורונה. ולא בכדי. הסיבה לכך, היא שכולנו עברנו שינויים רבים בימי הקורונה, ועל פי כן אנחנו יכולים לצפות את העניין, שכן חברות מורכבות... View Article

לפרטים נוספים     >

j-kelly-brito-qeJMESSPO4Q-unsplash

המלצות וטיפים לחיפוש עבודה

מי מאיתנו שכעת מחפש עבודה, אולי תוהה לעצמו – מה הם הטיפים שיאפשרו לו למצוא את העבודה המתאימה ביותר, כמו גם להתחיל לעבודה בה, ואם אפשר – במסגרת זמן הרמונית עבורו. ובכן, זו שאלה טובה. מי מאיתנו לא היה רוצה... View Article

לפרטים נוספים     >

sincerely-media-ylveRpZ8L1s-unsplash

היום שאחרי הקורונה

תקופת הקורונה הכניסה שינויים רבים לשגרת חיינו. אנשים מסוימים מדברים על חזרה לשגרה, חזרה למה שהיה נורמלי בעבר. אך, מה שהיה נורמלי, אינו מה שיהיה נורמלי כשנחזור לשגרה. דברים הולכים להשתנות, כי הם כבר החלו להשתנות בטרם הסתיימה לה תקופת... View Article

לפרטים נוספים     >

bui11

איך למצוא עבודה מבלי שהבוס ידע

הקריירה שלכם היא אחד הנושאים שחשוב שתשקיעו בהם, ואם מיציתם את אפשרויות הקידום, העניין, וההכנסה בעבודה הנוכחית – אולי הגיע הזמן להתחיל לחפש את העבודה הבאה. אבל אם גם אתם, כמו מרבית העובדים, מעדיפים קודם למצוא את עבודת החלומות הבאה... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->