עובדי המחר | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

עובדי המחר

מי הם העובדים של יום המחר? מי הם אלו שיהיו בצקה החנית של ההתפתחויות הטכנולוגיות והתעשייתיות של התקופה הקרובה?

כן, החיים בתקופה זו קיבלו תפנית. הסגרים, בידודים חברתיים, הנחיות ממשלתיות. דברים השתנו, אין ספק, לפחות בעולם התופעות הפיזיות, באופן שניתן לשים לב אליו, אם רוצים. העניין הוא, שאין זה אומר שדברים ירדו לטמיון, אלא שהקלפים נטרפו.

אנשים שהיוו חלק נכבד מכוח העבודה של התקופה הקודמת לזו, כעת נמצאים בביתם. משרות שהיו חלק משגרת יומם, כבר לא זמינות. ומשרות חדשות אחרות, מאירות פניהם לקראת דרך חדשה. איך מתמודדים? איך פוגשים את עצמנו בימים חדשים אלו? איך מתפרנסים מהדברים שאנחנו באמת רוצים לעשות?

אלו הן שאלות שעולות לרוב לאנשים שנמצאים כעת במסלול קריירה אחר לחלוטין מאשר היו בו כאשר נכנסו להם השינויים הבולטים במשק ובשוק העבודה, כמו גם לאנשים שמחפשים דרך להתפרנס באופן שמיטיב איתם ביותר בכל רבדי הקיום שלהם.

אל חשש. שוק העבודה לא נטש אף אחד. כי כל עוד יש תעשייה, ויש אנשים שהיא משרתת, אז יש צורך בעובדים. והתעשייה, השתנתה, כי צרכי האנשים השתנו. לכן, חברות מסוימות מפסיקות לגייס, ואף לשרת לקוחות, וחברות אחרות – חזרו, המשיכו ואף העצימו את מחזור הגיוסים שלהן.

ייתכן שאלו הן חברות שתוואי ההכנסה והשירות/מוצר שלהם תואם את דרישות השוק כעת. כמו לדוגמה, אנשים שמייצרים ניירות טואלט, טכנולוגיות פגישה מרחוק, והתפתחויות רפואיות וטכנולוגיות שונות. אלו הם אנשים שתמיד יש להם עבודה. בין אם זה במשק עבודה שנחשק כחיוני וכעת יש אישור ואז גידול בקצב הביקוש וההיצע לתחום העבודות הנתונות בו, ובין אם זה במשק הייטקיסטי יותר, בו נמצאות חברות הייטק וסטרטאפ, שמחפשות אנשים טובים שיובילו את תחומן. יש הרבה חופש, והרבה המשחק.

אנשים שרוצים לעבוד בחברת הייטק, ויש להם מן הכישורים, היכולות והתשוקה לכך – יכולים לעשות זאת ביתר קלות דרך פנייה לחברת השמה, לענייני משרות הייטק, כזו שתאפשר להם גישה לחברות שליבם חושק בהן ביותר. וזה העניין, למעשה, לחשוק עם ליבנו במשרה המסוימת, כדי לראות שהדרך נפתחת עבורנו.

הרי חברת ההשמה, הייעודית לענף הטכנולוגיה וההייטק, לא תיקח אותנו עד למפתן הדלת בלי שתהיה לנו כוונה לעבור בו. זה לא יהיה הגיוני, וזה יהיה דיי ברור אם באמת יש לנו חשק לעבוד בהייטק.

כיום, בעקבות השינויים שהתרחשו במקומות עבודה רבים, ואנשים שמצאו את עצמם לפתע בלי מקום עבודה סדור – אפשר לראות התפתחויות מעניינות בכיוונם. כלומר, אנשים שכיוונו למשרות הייטקיסטיות בעבר, יכולים למצוא עצמם כיום פותחים מאפייה. כי כשצריך להישאר בבית, או לפחות, להימנע מלהמשיך את שגרת היום התעסוקתית – אפשר להשקיע את הזמן כדי להתבונן ביתר קלות – מה אנחנו באמת רוצים.

ואנשים שלא מעוניינים להיות “עובדים” במגזר הייטקיסטי כזה או אחר, לרוב יודעים זאת, ואולי יקבלו את הרגע הזה כדי לאפשר לעצמם להביט באמת הפנימית שלהם, ולראות לאן פניהם מועדות. באם התשובה היא להמשיך לענף ההייטק, ולהתפתח בו – אזי שהדרך פתוחה, עבור רבות מן החברות הנמצאות במגזר, וכך שמענו – הדבר נכון במיוחד עבור חברות שעוסקות בפיתוח טכנולוגיות של תקשורת-מרחוק, כמו גם בטכנולוגיות לפיתוח רפואי – מסיבות שאנחנו יכולים להבין את מהותן.

חברות ההשמה המיועדות למגזר ההייטקיסטי מעודדות למעשה את האנשים שבאמת רוצים לעבוד שם, לעבור דרך דלתותיהן ולאפשר להן להדריך אותם לעבר תפקידי המפתח שליבם באמת חושק בהם.

כי אם אדם משקיע את שהותו בביתו כדי לראות את הכיוון הנכון לחייו, וראה כי יש לו עניין עם תעשיית ההייטק, אין דלת בעולם שלא תיפתח כדי לאפשר לו להגיע בשמֶחה ובששון למפתן הדלת ולעבור אותה בצורה המדויקת לו ביותר. כמובן, ואם רצה ליבו את פתיחת מאפיית חלומותיו, אין דבר בעולם שיימנע ממנו גם את זה.

לכן, על אף השינויים במגזר העסקי והמקצועי לאחרונה – אפשר לשהות באופטימיות. מי שרוצה עבודה, מקבל עבודה. ומי שרוצה את העבודה שליבו בוחר בה, מוצא אותה ביתר קלות. כי אז המיקוד ברור, והאש דולקת ואפשר להתקדם תוך אמון אדיר לעבר המקומות הנכונים לנו ביותר. על כן, החופש לבחור נמצא ממש כאן, עבור כל מי שגילה שהנתיב הנוכחי נסגר עבורו, וכעת יכול לבחור מחדש.

תודה על קריאתך.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

scott-graham-5fNmWej4tAA-unsplash

חברות השמה לגיוס טכנולוגי

חברות השמה לגיוס טכנולוגי, הן אלו שמחפשות לאתר את המועמדים הנכונים ביותר לארגונים הנכונים ביותר, לתחום הפיתוח הטכנולוגי. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להיכל רבדים רבדים של מקצועות ובקשות. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להכיל בו גם משרות הייטקיסטיות, גם משרות שנוטות... View Article

לפרטים נוספים     >

chris-montgomery-smgTvepind4-unsplash

טיפים לראיונות עבודה בזום

טיפים לראיונות עבודה בזום ראיונות עבודה בזום? על שם מה? ובכן, אין זה מפתיע. כעת, שרבים מאיתנו עובדים מהבית, ייתכן שהמראיינים הפוטנציאליים אינם במשרדם אפילו. ואין זה מתבקש שנגיע עד לביתם. וגם אם הם כן במשרדם, למה לא לאפשר את... View Article

לפרטים נוספים     >

2

חיפוש עבודה

בתקופה זו של חיינו, עיסוקי חיפוש העבודה השתנו כמעט כליל. מצד אחד, ישנן תעשיות שכבר לא מגייסות עובדים, אולי כי הקפיאו תהליכי גיוסן, או כי אין טעם להמשיך באותה מידת פעילות (כמו בענף התיירות והתעופה). מצד שני, ישנן תעשיות וסקטורים... View Article

לפרטים נוספים     >

kelly-sikkema-WIYtZU3PxsI-unsplash

חברות השמה בימים של הקורונה

חברות השמה עברו שינויים רבים בימי הקורונה. הסיבה לכך, היא שכל החברות במשק עברו שינויים רבים בימי הקורונה. ולא בכדי. הסיבה לכך, היא שכולנו עברנו שינויים רבים בימי הקורונה, ועל פי כן אנחנו יכולים לצפות את העניין, שכן חברות מורכבות... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

נגישות
-->