חברות השמה בימים של הקורונה | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

חברות השמה בימים של הקורונה

חברות השמה עברו שינויים רבים בימי הקורונה. הסיבה לכך, היא שכל החברות במשק עברו שינויים רבים בימי הקורונה. ולא בכדי. הסיבה לכך, היא שכולנו עברנו שינויים רבים בימי הקורונה, ועל פי כן אנחנו יכולים לצפות את העניין, שכן חברות מורכבות מאנשים, ואם כולנו חווינו שינויים… אז חברות ההשמה אינן יוצאות דופן, לא שכן בימי הקורונה.

מה חברות ההשמה עושות כעת, בימי הקורונה?

ובכן, ישנם אנשים שמבקשים עבודה. הם כאן. הם מבקשים אותה. הם דורשים אותה. הם לא הולכים לשום מקום. הם מבקשים פרנסה, עבודה, מקום לסעוד בו את נפשם. הם מבקשים חיבור לאדמה, לשפע שקיים, והם מאמינים שהערוץ הזמין להם הוא דרך לשכת התעסוקה, המשרה הנוכחית, או המשרה הבאה. ישנם יוצאים מן הכלל, שלא מחפשים לסעוד את נפשם כדרך השפע שמגיע דרך ערוצים אלו, ומקבלים פתרונות יצירתיים ליצור הכנסה.

אלו הם אנשים, שמבינים את כיוון חייהם. ראש מעייניהם הוא לא בהישרדות, אלא שגשוג ופריחה. אלו הם אנשים, שמוצאים את הדרכים הנכונות כדי להתקדם ולשגֶשג בהן. אילו הם אנשים, שמחליטים על הנתיב, ופשוט הולכים בו, מרגע שבחרו בו. וכך זה באמת עובד. וחברות ההשמה, הן אלו שמספקות דרכים מסוימות, בתוך נתיבים מסוימים, בדרך למקומות עבודה ייחודיים, שהאנשים שבאמת רוצים בהם, מגיעים אליהם. הרי, לכולנו יש רעיון על מקום עבודה, או דבר מה אחר, שאנו באמת רוצים לעבוד בו. זהו מקום, שאנחנו מבינים שקיים, ולו באופן אינטואיטיבי. אנחנו לא יודעים עדיין כיצד להיות בו ואיך להגיע אליו, אלא שהוא קיים, שזה אפשרי עבורנו. שזה כמעט בכיס שלנו.

אולי שמענו שיש אנשים שאנו מכירים, או שמי שאנו מכירים, מכירים אותם… וזה בהחלט מאשר לנו את האופציה שישנם מקומות עבודה שאנחנו באמת רוצים לעבוד בהם. העניין הוא, שלא תמיד אנחנו יודעים איך להגיע לשם. זה בעיקר מגיע מתוך פונקציה של הניסיון לעשות הכל לבד, בלי עזרה. כאשר הכוונה, היא, כמובן, לעזרה מגבוה, מאנשים שרואים את הרחב, את העליון, ויכולים לראות אותנו ומה שאנחנו צריכים, ולגשר לנו את הבקשה שלנו, מתוך סך האפשרויות הרחב יותר שהם עצמם יכולים לראות. כך ניסים קורים. כשתפישה שלנו מתרחבת, ואנחנו לפתע רואים יותר אפשרויות. ובכך, כאשר אנו רואים כך יותר אפשרויות, זה קל לנו להתחיל ללכת בכיוונים הנכונים לנו. וכן, ישנם מקומות בהם אנחנו יכולים להיעזר בעזרה חיצונית של אנשים שיעזרו לנו לראות את הרחב יותר, של שפע האפשרויות שזמין וקיים לנו.

ומה אנחנו יודעים, העזרה מגיעה לרוב כשאנחנו החלטנו על נתיב. ואם הנתיב שלנו מכוין אותנו למסלול קרייריסטי מסוים, סביר שהעזרה תגיע. וזה, חבריי, מה שחברות ההשמה עושות כעת בימי הקורונה, כפי שהן עשו בכל יום מימי קיומן. אלא שבימי הקורונה, יש לכך משמעות מקודשת, משמעות שמפרידה בין האנשים שפועלים מתוך מניעים תחתונים של מציאת הכנסה וביטחון, לבין אנשים שפועלים מתוך כוונות הלב, של התמקדות על הנתיב הנכון והאמיתי להם. והאמת היא, שההפרדה היא לא אמיתית, אלא רק עניין של החלטה.

כך שהדבר היחידי שמפריד בין אנשים שעובדים במקום שרוצה ליבם, לבין אלו שלא – זו ההחלטה לצעוד בנתיב האישי שלהם, בנתיב הלב. וההחלטה הזאת תוביל ותאפשר לנו את הנתיב שלנו, בהתאם להתמקדות שלנו, בהתאם לבהירות הפנימית, שמתאפשרת על ידי השקט, שאנחנו אולי יכולים לגשת אליו יותר בקלות, כעת שאנחנו יכולים לפרוש לרגע יקר וזך מעיסוקי היום-יום, טרם נבחר להיכנס אליהם מחדש.

כאשר נבחר לחזור לעיסוקי היום-יום ולמסלול הקרייריסטי שלנו, לא יהיה זה מאתגר במיוחד להתחיל בעבודה הטובה. חברות ההשמה בימי הקורונה ממשיכות בגיוסים, ממשיכות לגשר לאנשים את אשר הן רואות, ומאפשרות להם להתקדם למשרות המתאימות לרצון ליבן, אם קיים במודעותם. ישנן חברות שממשיכות לגייס, ויש המון מאלו, והן מגייסות אנשים רבים. וכאשר ישנם אנשים שבאמת רוצים לעבוד אצלם, הם יימצאו את דרכם אליהן, וחברות ההשמה בהחלט יכולות לעזור לקדם תהליכים אלו, ולגשר בין ארגון שרוצה כוכבים, אנשים שבאמת רוצים לעבוד בו, לבין כוכבים, אנשים שבאמת נמצאים על הנתיב שלהם. ויכולים להשפיע רבות על הארגון, כי זה המקום הנכון להם, בוודאות ובוודאי שכך.

הרי, הם על הנתיב שלהם, ואין בכך עניין. הכל קורה מעצמו כאשר אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים, והכלים שמגיעים אלינו יכולים להיות אלו שעוברים בערוצים הפשוטים של חברות ההשמה וההצעות המפתיעות שאולי יש להן עבור המעוניין. תודה על קריאתך.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

j-kelly-brito-qeJMESSPO4Q-unsplash

המלצות וטיפים לחיפוש עבודה

מי מאיתנו שכעת מחפש עבודה, אולי תוהה לעצמו – מה הם הטיפים שיאפשרו לו למצוא את העבודה המתאימה ביותר, כמו גם להתחיל לעבודה בה, ואם אפשר – במסגרת זמן הרמונית עבורו. ובכן, זו שאלה טובה. מי מאיתנו לא היה רוצה... View Article

לפרטים נוספים     >

austin-distel-rxpThOwuVgE-unsplash

חברות ההייטק הישראליות עדיין מגייסות

כן, גם בתקופת קורונה זו – חברות ההייטק והסטארט-אפ הישראליות עדיין מגייסות. הסיבות לכך היא שהן לא יצאו מכלל שגרה, להפך – הן ממשיכות בכך בעוצמה מחודשת. אני כמובן מדבר רק על חלקן. חברות סטראטאפ בתחום התיירות, לא ממשיכות איתנו... View Article

לפרטים נוספים     >

sincerely-media-ylveRpZ8L1s-unsplash

היום שאחרי הקורונה

תקופת הקורונה הכניסה שינויים רבים לשגרת חיינו. אנשים מסוימים מדברים על חזרה לשגרה, חזרה למה שהיה נורמלי בעבר. אך, מה שהיה נורמלי, אינו מה שיהיה נורמלי כשנחזור לשגרה. דברים הולכים להשתנות, כי הם כבר החלו להשתנות בטרם הסתיימה לה תקופת... View Article

לפרטים נוספים     >

bui11

איך למצוא עבודה מבלי שהבוס ידע

הקריירה שלכם היא אחד הנושאים שחשוב שתשקיעו בהם, ואם מיציתם את אפשרויות הקידום, העניין, וההכנסה בעבודה הנוכחית – אולי הגיע הזמן להתחיל לחפש את העבודה הבאה. אבל אם גם אתם, כמו מרבית העובדים, מעדיפים קודם למצוא את עבודת החלומות הבאה... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->