חברות השמה בימים של הקורונה | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

חברות השמה בימים של הקורונה

חברות השמה עברו שינויים רבים בימי הקורונה. הסיבה לכך, היא שכל החברות במשק עברו שינויים רבים בימי הקורונה. ולא בכדי. הסיבה לכך, היא שכולנו עברנו שינויים רבים בימי הקורונה, ועל פי כן אנחנו יכולים לצפות את העניין, שכן חברות מורכבות מאנשים, ואם כולנו חווינו שינויים… אז חברות ההשמה אינן יוצאות דופן, לא שכן בימי הקורונה.

מה חברות ההשמה עושות כעת, בימי הקורונה?

ובכן, ישנם אנשים שמבקשים עבודה. הם כאן. הם מבקשים אותה. הם דורשים אותה. הם לא הולכים לשום מקום. הם מבקשים פרנסה, עבודה, מקום לסעוד בו את נפשם. הם מבקשים חיבור לאדמה, לשפע שקיים, והם מאמינים שהערוץ הזמין להם הוא דרך לשכת התעסוקה, המשרה הנוכחית, או המשרה הבאה. ישנם יוצאים מן הכלל, שלא מחפשים לסעוד את נפשם כדרך השפע שמגיע דרך ערוצים אלו, ומקבלים פתרונות יצירתיים ליצור הכנסה.

אלו הם אנשים, שמבינים את כיוון חייהם. ראש מעייניהם הוא לא בהישרדות, אלא שגשוג ופריחה. אלו הם אנשים, שמוצאים את הדרכים הנכונות כדי להתקדם ולשגֶשג בהן. אילו הם אנשים, שמחליטים על הנתיב, ופשוט הולכים בו, מרגע שבחרו בו. וכך זה באמת עובד. וחברות ההשמה, הן אלו שמספקות דרכים מסוימות, בתוך נתיבים מסוימים, בדרך למקומות עבודה ייחודיים, שהאנשים שבאמת רוצים בהם, מגיעים אליהם. הרי, לכולנו יש רעיון על מקום עבודה, או דבר מה אחר, שאנו באמת רוצים לעבוד בו. זהו מקום, שאנחנו מבינים שקיים, ולו באופן אינטואיטיבי. אנחנו לא יודעים עדיין כיצד להיות בו ואיך להגיע אליו, אלא שהוא קיים, שזה אפשרי עבורנו. שזה כמעט בכיס שלנו.

אולי שמענו שיש אנשים שאנו מכירים, או שמי שאנו מכירים, מכירים אותם… וזה בהחלט מאשר לנו את האופציה שישנם מקומות עבודה שאנחנו באמת רוצים לעבוד בהם. העניין הוא, שלא תמיד אנחנו יודעים איך להגיע לשם. זה בעיקר מגיע מתוך פונקציה של הניסיון לעשות הכל לבד, בלי עזרה. כאשר הכוונה, היא, כמובן, לעזרה מגבוה, מאנשים שרואים את הרחב, את העליון, ויכולים לראות אותנו ומה שאנחנו צריכים, ולגשר לנו את הבקשה שלנו, מתוך סך האפשרויות הרחב יותר שהם עצמם יכולים לראות. כך ניסים קורים. כשתפישה שלנו מתרחבת, ואנחנו לפתע רואים יותר אפשרויות. ובכך, כאשר אנו רואים כך יותר אפשרויות, זה קל לנו להתחיל ללכת בכיוונים הנכונים לנו. וכן, ישנם מקומות בהם אנחנו יכולים להיעזר בעזרה חיצונית של אנשים שיעזרו לנו לראות את הרחב יותר, של שפע האפשרויות שזמין וקיים לנו.

ומה אנחנו יודעים, העזרה מגיעה לרוב כשאנחנו החלטנו על נתיב. ואם הנתיב שלנו מכוין אותנו למסלול קרייריסטי מסוים, סביר שהעזרה תגיע. וזה, חבריי, מה שחברות ההשמה עושות כעת בימי הקורונה, כפי שהן עשו בכל יום מימי קיומן. אלא שבימי הקורונה, יש לכך משמעות מקודשת, משמעות שמפרידה בין האנשים שפועלים מתוך מניעים תחתונים של מציאת הכנסה וביטחון, לבין אנשים שפועלים מתוך כוונות הלב, של התמקדות על הנתיב הנכון והאמיתי להם. והאמת היא, שההפרדה היא לא אמיתית, אלא רק עניין של החלטה.

כך שהדבר היחידי שמפריד בין אנשים שעובדים במקום שרוצה ליבם, לבין אלו שלא – זו ההחלטה לצעוד בנתיב האישי שלהם, בנתיב הלב. וההחלטה הזאת תוביל ותאפשר לנו את הנתיב שלנו, בהתאם להתמקדות שלנו, בהתאם לבהירות הפנימית, שמתאפשרת על ידי השקט, שאנחנו אולי יכולים לגשת אליו יותר בקלות, כעת שאנחנו יכולים לפרוש לרגע יקר וזך מעיסוקי היום-יום, טרם נבחר להיכנס אליהם מחדש.

כאשר נבחר לחזור לעיסוקי היום-יום ולמסלול הקרייריסטי שלנו, לא יהיה זה מאתגר במיוחד להתחיל בעבודה הטובה. חברות ההשמה בימי הקורונה ממשיכות בגיוסים, ממשיכות לגשר לאנשים את אשר הן רואות, ומאפשרות להם להתקדם למשרות המתאימות לרצון ליבן, אם קיים במודעותם. ישנן חברות שממשיכות לגייס, ויש המון מאלו, והן מגייסות אנשים רבים. וכאשר ישנם אנשים שבאמת רוצים לעבוד אצלם, הם יימצאו את דרכם אליהן, וחברות ההשמה בהחלט יכולות לעזור לקדם תהליכים אלו, ולגשר בין ארגון שרוצה כוכבים, אנשים שבאמת רוצים לעבוד בו, לבין כוכבים, אנשים שבאמת נמצאים על הנתיב שלהם. ויכולים להשפיע רבות על הארגון, כי זה המקום הנכון להם, בוודאות ובוודאי שכך.

הרי, הם על הנתיב שלהם, ואין בכך עניין. הכל קורה מעצמו כאשר אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים, והכלים שמגיעים אלינו יכולים להיות אלו שעוברים בערוצים הפשוטים של חברות ההשמה וההצעות המפתיעות שאולי יש להן עבור המעוניין. תודה על קריאתך.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

scott-graham-5fNmWej4tAA-unsplash

חברות השמה לגיוס טכנולוגי

חברות השמה לגיוס טכנולוגי, הן אלו שמחפשות לאתר את המועמדים הנכונים ביותר לארגונים הנכונים ביותר, לתחום הפיתוח הטכנולוגי. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להיכל רבדים רבדים של מקצועות ובקשות. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להכיל בו גם משרות הייטקיסטיות, גם משרות שנוטות... View Article

לפרטים נוספים     >

chris-montgomery-smgTvepind4-unsplash

טיפים לראיונות עבודה בזום

טיפים לראיונות עבודה בזום ראיונות עבודה בזום? על שם מה? ובכן, אין זה מפתיע. כעת, שרבים מאיתנו עובדים מהבית, ייתכן שהמראיינים הפוטנציאליים אינם במשרדם אפילו. ואין זה מתבקש שנגיע עד לביתם. וגם אם הם כן במשרדם, למה לא לאפשר את... View Article

לפרטים נוספים     >

2

חיפוש עבודה

בתקופה זו של חיינו, עיסוקי חיפוש העבודה השתנו כמעט כליל. מצד אחד, ישנן תעשיות שכבר לא מגייסות עובדים, אולי כי הקפיאו תהליכי גיוסן, או כי אין טעם להמשיך באותה מידת פעילות (כמו בענף התיירות והתעופה). מצד שני, ישנן תעשיות וסקטורים... View Article

לפרטים נוספים     >

1

עובדי המחר

מי הם העובדים של יום המחר? מי הם אלו שיהיו בצקה החנית של ההתפתחויות הטכנולוגיות והתעשייתיות של התקופה הקרובה? כן, החיים בתקופה זו קיבלו תפנית. הסגרים, בידודים חברתיים, הנחיות ממשלתיות. דברים השתנו, אין ספק, לפחות בעולם התופעות הפיזיות, באופן שניתן... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

נגישות
-->