המפתח להצלחה מתחיל בקורות חיים | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

המפתח להצלחה מתחיל בקורות חיים

קורות החיים הם הדבר הראשון שמעסיק פוטנציאלי פוגש. בכדי לגבור על עשרות מסמכי קו”ח שנשלחים אליו מדי יום, רצוי לדעת לחבר אותם בצורה נכונה. לכל עבודה יש את סוג קורות המתאימים לה. אך עם זאת ישנם מספר דברים בסיסיים שקורות החיים חייבים לכלול, הן מבחינת התוכן והן מבחינת העיצוב.

חשיבות “המשחק המקדים”

לפני כל שליחת קו”ח, צרפו מכתב מקדים/פניחה בגוף המייל- שלא יעלה על חצי עמוד שכן מדובר ב”משחק מקדים ,” שמטרתו לעורר במעסיק הפוטנציאלי סקרנות ואמפתיה. במכתב, ספרו בקצרה על הניסיון שלכם, על רצונכם לעבוד במקום העבודה ומדוע לדעתכם אתם המתאימים ביותר. מדובר בהקדמה חיובית שיכולה לזקוף לזכותכם נקודה אחת או שתיים.

קורות חיים כסיפור חיים מקוצר

קורות חיים מספרים את סיפור חייכם ועליכם לדעת לנסח את הסיפור בצורה מושכת ומעניינת אך גם מסודרת ועקבית שתתאים למציאות. קו”ח שלכם צריכים להגיע עד עמוד ולא מעבר על מנת שלא להעמיס בקריאה.

מסמך קו”ח צריך להכיל את הפרטים בסדר הבא:

  1. פרטים אישיים– כאשר השם שלכם הוא הכותרת העיקרית של הטופס, מתחתיו יוצגו כתובת, מספר טלפון ומייל.
  2. רשימה מסודרת של קטגוריות: השכלה, קורסים, ניסיון תעסוקתי, ערך מוסף (קורסים שאינם מקצועיים באופן ישיר, התמחויות למיניהן והתנדבות מעשית לשם העשרת ניסיון), שירות צבאי, התנדבויות, שפות, ידע בתכנות (אם רלוונטי), כישורי מחשב וכישורים נוספים. אם יש תחום נוסף שנראה לכם חשוב להוסיף לקו”ח והוא יכול לתרום למציאת העבודה, הוסיפו אותו – למשל הישגים, אותות הצטיינות והצלחות.
  3. תחביבים: בתחביבים הקפידו להכניס רק פרטים מעניינים ורלוונטיים למשרה. לא תמיד מתאים להכניס קריאת ספרים או בישול כתחביב, אלא אם מדובר בתחביב המתקשר למקצוע למשל עורך בוויקיפדיה.
  4. המלצות: אם יש בידכם המלצות – רשמו “המלצות יינתנו על פי דרישה”. אין צורך לצרף המלצה אם לא ביקשו בכך.

יציבות היא שם המשחק

בחלק של הניסיון התעסוקתי הימנעו מלהציג רשימה ארוכה מדי של מקומות עבודה, דבר שעלול להציג אתכם כלא יציבים. הכניסו רק מקומות עבודה שעבדתם בהם לפרק זמן ארוך והיו משמעותיים עבור הניסיון שלכם.

אופן סידור התפקידים והשנים

התחילו את הסדר הכרונולוגי של התפקידים בהווה ועד לעבר – רוב המעסיקים לא באמת טורחים לקרוא את כל קו”ח ולכן המידע הראשון שהם צריכים לקרוא הוא מה שאתם עושים/עשיתם בשנה שנתיים האחרונות ולא מה שעשיתם בעבר הרחוק. אם כבר העדתם על עצמכם ככאלה “שיורדים לפרטים” שימו לב לא ליפול בדבר הבא: בעת כתיבת סדר כרונולוגי הכולל זמנים יש לתת את הדעת לעקביות בסדר של השנים: למשל אם רשמתם את השנים באופן הבא:

2015-2014 – מנהל מחלקת מכירות

2012-2013 – סוכן מכירות

2012- 2010 – מוקדנית

שימו לב שאין עקביות בסדר של השנים ולכן יש לסדר באופן הבא:

2015-2014 – מנהלת מחלקת מכירות

2013-2012 – סוכן מכירות

2010- 2012 – מוקדנית

צורת ההגשה

שחקו עם ההבלטה – הדגישו איפה שצריך וסמנו את מוסדות ההשכלה ומקומות העבודה בקו נטוי ומודגש. היזהרו לא לשחק עם הצבעים, גדלים, מסגרות וסמלים בהגזמה. בנוסף, עשו מעין רשימת נקודות של תפקידים ומשימות מיוחדות שביצעתם במשרה שעבדתם בה בעבר ונסו לפרט בקצרה מה עשיתם בדיוק. שימו לב לא להציג את התפקידים בגוף ראשון אלא בגוף כללי למשל במקום לכתוב “ניהלתי צוות” רשמו “ניהול צוות” – זה נשמע יותר מקצועי. הוסיפו קישורים למוסדות הלימוד ולמקומות העבודה, הרי לא כל חברה שעבדתם בה מוכרת לכל ולכן חשוב שלמעסיק הפוטנציאלי תהייה האפשרות ללמוד על החברה במידה וירצה בכך.

לכל משרה פורמט קו”ח משלה

לכל משרה יש את קו”ח המתאים לה, כלומר משרת מעצב תצפה לקו”ח ייחודיים שמכילים תיק עבודות עשיר ומעוצב. לעומת זאת, משרת היי טק תצפה לקו”ח בנוסח “Word”, מסודרים ונקיים לעין. לכן התאימו את הפורמט לאופי המשרה. במידה ואתם מגישים קו”ח לחברות שונות, יהיו פעמים שתידרשו לעדכן פרטים ולהדגיש פרטים רלוונטיים המתאימים לדרישות של משרה ספציפית. למשל משרה בהיי טק תתעניין יותר ברמת ההשכלה, הניסיון וכישורי המחשב לעומת משרה במשרד הביטחון בה המעסיק יתעניין גם בשירות הצבאי.

תיק עבודות

ישנן משרות שנדרש עבורן להגיש תיק עבודות, ולכן מומלץ לרכז את העבודות שלכם ב”מיני סייט” – אתר אינטרנט שישמש “כרטיס ביקור” שלכם. ניתן לפתוח תיק עבודות באתרים המתמחים בנושא. תוכלו למצוא באתרים אלה פורמטים מוכנים להכנת תיק עבודות. לאחר שתסיימו להכין את תיק העבודות ב”מיני סייט” שימו את הקישור בקו”ח שלכם עם הסבר מקדים וקצר.

התאימו את קו”ח למציאות

היזהרו לא “לנפח” דברים שלא באמת עשיתם לעומק, דבר זה עלול להתבטא בראיון העבודה כשינסו להבין דברים שעשיתם לעומק ולא תצליחו לענות על השאלות. לכן, הקפידו שקו”ח יתאימו לניסיון שלכם. יש הנוהגים לכתוב קו”ח באנגלית אבל לא תמיד זה נדרש. במצבים בהם המשרה דורשת רמה גבוהה של אנגלית, אז יתאים להכין קו”ח באנגלית.

שגיעוט כטיב

לשגיאות כתיב יש נטייה להוריד מהערך שלכם, אתם יכולים להיות הכי אינטליגנטים ומספיק שיתקלו בטעות כתיב בקו”ח על מנת שיפסחו עליהם. לאחר כל אלו, העבירו את קו”ח לאדם הקרוב אליכם שיש לו ניסיון רב בשוק העבודה על מנת שיעבור עליהם ויוודא שאין שגיאות כתיב. הוא אף יוכל להמליץ על מספר דברים שיעזרו לקו”ח שלכם להיראות טוב.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

austin-distel-rxpThOwuVgE-unsplash

חברות ההייטק הישראליות עדיין מגייסות

כן, גם בתקופת קורונה זו – חברות ההייטק והסטארט-אפ הישראליות עדיין מגייסות. הסיבות לכך היא שהן לא יצאו מכלל שגרה, להפך – הן ממשיכות בכך בעוצמה מחודשת. אני כמובן מדבר רק על חלקן. חברות סטראטאפ בתחום התיירות, לא ממשיכות איתנו... View Article

לפרטים נוספים     >

sincerely-media-ylveRpZ8L1s-unsplash

היום שאחרי הקורונה

תקופת הקורונה הכניסה שינויים רבים לשגרת חיינו. אנשים מסוימים מדברים על חזרה לשגרה, חזרה למה שהיה נורמלי בעבר. אך, מה שהיה נורמלי, אינו מה שיהיה נורמלי כשנחזור לשגרה. דברים הולכים להשתנות, כי הם כבר החלו להשתנות בטרם הסתיימה לה תקופת... View Article

לפרטים נוספים     >

bui11

איך למצוא עבודה מבלי שהבוס ידע

הקריירה שלכם היא אחד הנושאים שחשוב שתשקיעו בהם, ואם מיציתם את אפשרויות הקידום, העניין, וההכנסה בעבודה הנוכחית – אולי הגיע הזמן להתחיל לחפש את העבודה הבאה. אבל אם גם אתם, כמו מרבית העובדים, מעדיפים קודם למצוא את עבודת החלומות הבאה... View Article

לפרטים נוספים     >

טיפים פשוטים לכתיבת קורות חיים

איך מחפשים עבודה?

לפני ארבעים שנה, היה נהוג למצוא עבודה מייד לאחר השחרור מצה”ל, ולהחזיק בה עד שמגיעים לגיל פרישה. היום, סטטיסטית עובדים מחליפים עבודות בכל שלוש שנים, ומעוניינים לשפר את מצבם מבחינת שכר, תנאים, עניין ובניית קריירה. אם גם אתם הגעתם לשלב... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->