היום שאחרי הקורונה | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

היום שאחרי הקורונה

תקופת הקורונה הכניסה שינויים רבים לשגרת חיינו. אנשים מסוימים מדברים על חזרה לשגרה, חזרה למה שהיה נורמלי בעבר. אך, מה שהיה נורמלי, אינו מה שיהיה נורמלי כשנחזור לשגרה. דברים הולכים להשתנות, כי הם כבר החלו להשתנות בטרם הסתיימה לה תקופת הקורונה. הן מבחינת גיוס מועמדים לתפקידי הייטק, והן מבחינת הסדר התעשייתי של ענף הייטק בארצנו ובמדינות אחרות בעולם, כמו גם תעשיות אחריות בארץ ששינו את סדריהן בהתאם לתנועות במשק, מתוך הסתגלות וצמיחה או התכנסות ואף סגירה.

חזרה מן הסדר הביתי

כיום, אנשים רבים עובדים מן הבית. באופן משעשע, חלק מחברות ההייטק שמשגשגות כיום הן בעיקר מתחומים שעוסקים בפיתוח טכנולוגיות עבודה מרחוק. כך שבמצב הקיים כיום, כשאנשים רבים נמצאים במצב כזה או אחר של סגר בביתם – העבודה מהבית חוגגת. בכך אני מתכוון, ששגרת יומם של העובדים בענף ההייטק – השתנה להפליא. המשרד הפך לחדרים הביתיים המוכרים, הקולגות הפכו לפרצופים על גבי מסך ושמע המגיח מאוזניות הטלפון והמשפחה הפכה להיות, בהרבה מן המקרים – חלק מהצוות. שעות השינה קיבלו תפנית, כמו גם שעות העבודה, הבילוי והאכילה. ערבוביה גדולה וחגיגית של גבולות ומגבלות, שבעבר היו ברורים וכיום חוצים גבולות אפורים רבים. בתוך כל זה, אנשים יכולים להתחיל ולהמציא את עצמם מחדש. התחימה הופכת למטושטשת יותר, כך שאין אנשים שעומדים על המשמר כדי לשמר תפקידי סטאטוס וזהות, כבעבר. אנשים חופשיים יותר להיות עצמם וזה מתמזג לתוך שעות העבודה, עקב כך שהם בכל מקרה בביתם ואין אדם שיבקר את התנהלותם באותה המידה כבעבר, בהרבה מן המקרים.

לכן, שינוי בדיעות, סדרי עדיפויות והבנות – אכן צפוי להתרחש ואנשים יכולים לגבש עמדות חדשות לגבי מה הם רוצים מעצמם, חייהם וממקום עבודתם. חברות הייטק יכולות לגלות שגיוס מועמדים חדשים בתקופת הקורונה ואחריה מקבל תפנית בעלילה. חברות ההשמה לתפקידי הייטק וחברות סטארט אפ לעומת זאת, יכולות להיות בקצה החנית של המשחק, כאשר הן משדכות בין אנשים שקץ ליבם בתפקידים שאינם משמעותיים להם, לבין חברות הייטק שרוצות את האנשים הטובים ביותר לשורותיהן.

מצב חברות ההייטק בתקופת הקורונה

בשונה מתעשיות אחרות במדינת ישראל, ענף ההייטק משגשג בחלקים נרחבים של עצמו – וחברות רבות מוצאות את עצמן בתהליכי צמיחה וגיוס עובדים גם בתקופת קורונה זו. חברות ההשמה לגיוס מועמדים ממוקד לתפקידי הייטק מוצאות את עצמן בהרבה מן המקרים כגורם מקשר בין חברות שמחפשות את העובדים המדויקים לצרכיהן, לבין העובדים שמחפשים להעביר את התקופה, זו וזו שתבוא אחריה – בחברה שמתאימה לרצונות ליבם. בעיקר בתקופה זו, שהם חווים שינויים בתחושת הזהות שלהם, כך שהרבה מהם יכולים לזוז בהעדפות התעסוקתיות שלהם ולהצטרף לחברות שבעבר לא קיבלו את תשומת ליבם.

אם בעבר היו חברות ההייטק מחפשות את העובד המדויק לצרכיהן, או את הטאלנט שלהן, בזמן שאותו טאלנט היה בוחר על בסיס תנאי העסקה מסוימים, או הוואי תרבותי – כיום הטאלנט יכול לחפש מאפיינים אחרים בחברה שהוא מעוניין לעבוד בה, ולכן חברות הייטק שונות יכולות לקבל לשורותיהן טאלנטים שבעבר לא היו מקדישים לאותן החברות – זמן ותשומת לב.

גיוס מועמדים בתקופת הקורונה ולאחריה

באופן רגיל, בענף הייטק – היצע המשרות עולה על ביקושן. כיום, כאשר חברות הייטק מסוימות נסגרות, וחברות הייטק מסוימות מתרחבות – מתקיימת תזוזה רבה בהיצע התפקידים המוצע בענף ההייטק – וחברות השמה לתפקידי הייטק יכולות לעזור בגיוס מועמדים ממוקד, עבור אותן חברות שמחפשות לאייש את התפקידים הנדרשים בהן. היום שאחרי הקורונה מציע הזדמנות לבחון את המצב הנוכחי, ולתכנן מחדש את התנהלות העתיד, על פי החזון של כל אחת מהחברות שבאמת מעוניינות לשגשג ביום שאחרי. עובדים בענף ההייטק הם חלק מנכסי התרבות של הענף וחברות שיידֶעו לתכנן בהתאם כדי לקבל לשורותיהן את העובדים הנכונים להן – יכולות להמשיך את צמיחתן על בסיס בריא ואיתן.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

scott-graham-5fNmWej4tAA-unsplash

חברות השמה לגיוס טכנולוגי

חברות השמה לגיוס טכנולוגי, הן אלו שמחפשות לאתר את המועמדים הנכונים ביותר לארגונים הנכונים ביותר, לתחום הפיתוח הטכנולוגי. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להיכל רבדים רבדים של מקצועות ובקשות. תחום הפיתוח הטכנולוגי יכול להכיל בו גם משרות הייטקיסטיות, גם משרות שנוטות... View Article

לפרטים נוספים     >

chris-montgomery-smgTvepind4-unsplash

טיפים לראיונות עבודה בזום

טיפים לראיונות עבודה בזום ראיונות עבודה בזום? על שם מה? ובכן, אין זה מפתיע. כעת, שרבים מאיתנו עובדים מהבית, ייתכן שהמראיינים הפוטנציאליים אינם במשרדם אפילו. ואין זה מתבקש שנגיע עד לביתם. וגם אם הם כן במשרדם, למה לא לאפשר את... View Article

לפרטים נוספים     >

2

חיפוש עבודה

בתקופה זו של חיינו, עיסוקי חיפוש העבודה השתנו כמעט כליל. מצד אחד, ישנן תעשיות שכבר לא מגייסות עובדים, אולי כי הקפיאו תהליכי גיוסן, או כי אין טעם להמשיך באותה מידת פעילות (כמו בענף התיירות והתעופה). מצד שני, ישנן תעשיות וסקטורים... View Article

לפרטים נוספים     >

1

עובדי המחר

מי הם העובדים של יום המחר? מי הם אלו שיהיו בצקה החנית של ההתפתחויות הטכנולוגיות והתעשייתיות של התקופה הקרובה? כן, החיים בתקופה זו קיבלו תפנית. הסגרים, בידודים חברתיים, הנחיות ממשלתיות. דברים השתנו, אין ספק, לפחות בעולם התופעות הפיזיות, באופן שניתן... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

נגישות
-->