היום שאחרי הקורונה | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

היום שאחרי הקורונה

תקופת הקורונה הכניסה שינויים רבים לשגרת חיינו. אנשים מסוימים מדברים על חזרה לשגרה, חזרה למה שהיה נורמלי בעבר. אך, מה שהיה נורמלי, אינו מה שיהיה נורמלי כשנחזור לשגרה. דברים הולכים להשתנות, כי הם כבר החלו להשתנות בטרם הסתיימה לה תקופת הקורונה. הן מבחינת גיוס מועמדים לתפקידי הייטק, והן מבחינת הסדר התעשייתי של ענף הייטק בארצנו ובמדינות אחרות בעולם, כמו גם תעשיות אחריות בארץ ששינו את סדריהן בהתאם לתנועות במשק, מתוך הסתגלות וצמיחה או התכנסות ואף סגירה.

חזרה מן הסדר הביתי

כיום, אנשים רבים עובדים מן הבית. באופן משעשע, חלק מחברות ההייטק שמשגשגות כיום הן בעיקר מתחומים שעוסקים בפיתוח טכנולוגיות עבודה מרחוק. כך שבמצב הקיים כיום, כשאנשים רבים נמצאים במצב כזה או אחר של סגר בביתם – העבודה מהבית חוגגת. בכך אני מתכוון, ששגרת יומם של העובדים בענף ההייטק – השתנה להפליא. המשרד הפך לחדרים הביתיים המוכרים, הקולגות הפכו לפרצופים על גבי מסך ושמע המגיח מאוזניות הטלפון והמשפחה הפכה להיות, בהרבה מן המקרים – חלק מהצוות. שעות השינה קיבלו תפנית, כמו גם שעות העבודה, הבילוי והאכילה. ערבוביה גדולה וחגיגית של גבולות ומגבלות, שבעבר היו ברורים וכיום חוצים גבולות אפורים רבים. בתוך כל זה, אנשים יכולים להתחיל ולהמציא את עצמם מחדש. התחימה הופכת למטושטשת יותר, כך שאין אנשים שעומדים על המשמר כדי לשמר תפקידי סטאטוס וזהות, כבעבר. אנשים חופשיים יותר להיות עצמם וזה מתמזג לתוך שעות העבודה, עקב כך שהם בכל מקרה בביתם ואין אדם שיבקר את התנהלותם באותה המידה כבעבר, בהרבה מן המקרים.

לכן, שינוי בדיעות, סדרי עדיפויות והבנות – אכן צפוי להתרחש ואנשים יכולים לגבש עמדות חדשות לגבי מה הם רוצים מעצמם, חייהם וממקום עבודתם. חברות הייטק יכולות לגלות שגיוס מועמדים חדשים בתקופת הקורונה ואחריה מקבל תפנית בעלילה. חברות ההשמה לתפקידי הייטק וחברות סטארט אפ לעומת זאת, יכולות להיות בקצה החנית של המשחק, כאשר הן משדכות בין אנשים שקץ ליבם בתפקידים שאינם משמעותיים להם, לבין חברות הייטק שרוצות את האנשים הטובים ביותר לשורותיהן.

מצב חברות ההייטק בתקופת הקורונה

בשונה מתעשיות אחרות במדינת ישראל, ענף ההייטק משגשג בחלקים נרחבים של עצמו – וחברות רבות מוצאות את עצמן בתהליכי צמיחה וגיוס עובדים גם בתקופת קורונה זו. חברות ההשמה לגיוס מועמדים ממוקד לתפקידי הייטק מוצאות את עצמן בהרבה מן המקרים כגורם מקשר בין חברות שמחפשות את העובדים המדויקים לצרכיהן, לבין העובדים שמחפשים להעביר את התקופה, זו וזו שתבוא אחריה – בחברה שמתאימה לרצונות ליבם. בעיקר בתקופה זו, שהם חווים שינויים בתחושת הזהות שלהם, כך שהרבה מהם יכולים לזוז בהעדפות התעסוקתיות שלהם ולהצטרף לחברות שבעבר לא קיבלו את תשומת ליבם.

אם בעבר היו חברות ההייטק מחפשות את העובד המדויק לצרכיהן, או את הטאלנט שלהן, בזמן שאותו טאלנט היה בוחר על בסיס תנאי העסקה מסוימים, או הוואי תרבותי – כיום הטאלנט יכול לחפש מאפיינים אחרים בחברה שהוא מעוניין לעבוד בה, ולכן חברות הייטק שונות יכולות לקבל לשורותיהן טאלנטים שבעבר לא היו מקדישים לאותן החברות – זמן ותשומת לב.

גיוס מועמדים בתקופת הקורונה ולאחריה

באופן רגיל, בענף הייטק – היצע המשרות עולה על ביקושן. כיום, כאשר חברות הייטק מסוימות נסגרות, וחברות הייטק מסוימות מתרחבות – מתקיימת תזוזה רבה בהיצע התפקידים המוצע בענף ההייטק – וחברות השמה לתפקידי הייטק יכולות לעזור בגיוס מועמדים ממוקד, עבור אותן חברות שמחפשות לאייש את התפקידים הנדרשים בהן. היום שאחרי הקורונה מציע הזדמנות לבחון את המצב הנוכחי, ולתכנן מחדש את התנהלות העתיד, על פי החזון של כל אחת מהחברות שבאמת מעוניינות לשגשג ביום שאחרי. עובדים בענף ההייטק הם חלק מנכסי התרבות של הענף וחברות שיידֶעו לתכנן בהתאם כדי לקבל לשורותיהן את העובדים הנכונים להן – יכולות להמשיך את צמיחתן על בסיס בריא ואיתן.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

kelly-sikkema-WIYtZU3PxsI-unsplash

חברות השמה בימים של הקורונה

חברות השמה עברו שינויים רבים בימי הקורונה. הסיבה לכך, היא שכל החברות במשק עברו שינויים רבים בימי הקורונה. ולא בכדי. הסיבה לכך, היא שכולנו עברנו שינויים רבים בימי הקורונה, ועל פי כן אנחנו יכולים לצפות את העניין, שכן חברות מורכבות... View Article

לפרטים נוספים     >

j-kelly-brito-qeJMESSPO4Q-unsplash

המלצות וטיפים לחיפוש עבודה

מי מאיתנו שכעת מחפש עבודה, אולי תוהה לעצמו – מה הם הטיפים שיאפשרו לו למצוא את העבודה המתאימה ביותר, כמו גם להתחיל לעבודה בה, ואם אפשר – במסגרת זמן הרמונית עבורו. ובכן, זו שאלה טובה. מי מאיתנו לא היה רוצה... View Article

לפרטים נוספים     >

austin-distel-rxpThOwuVgE-unsplash

חברות ההייטק הישראליות עדיין מגייסות

כן, גם בתקופת קורונה זו – חברות ההייטק והסטארט-אפ הישראליות עדיין מגייסות. הסיבות לכך היא שהן לא יצאו מכלל שגרה, להפך – הן ממשיכות בכך בעוצמה מחודשת. אני כמובן מדבר רק על חלקן. חברות סטראטאפ בתחום התיירות, לא ממשיכות איתנו... View Article

לפרטים נוספים     >

bui11

איך למצוא עבודה מבלי שהבוס ידע

הקריירה שלכם היא אחד הנושאים שחשוב שתשקיעו בהם, ואם מיציתם את אפשרויות הקידום, העניין, וההכנסה בעבודה הנוכחית – אולי הגיע הזמן להתחיל לחפש את העבודה הבאה. אבל אם גם אתם, כמו מרבית העובדים, מעדיפים קודם למצוא את עבודת החלומות הבאה... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->