מה נכון ללבוש לראיון העבודה? | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

מה נכון ללבוש לראיון העבודה?

אומרים שהבגדים עושים את האדם – ושאין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני. כל אלה, הם נכונים כפליים, כשאנחנו מנסים לבחור מה ללבוש לראיון עבודה. גם בחיי היומיום אנחנו מתלבטים מה ללבוש, אך נדמה שלפני ראיון עבודה מלאכת בחירת פריטי הלבוש מורכבת פי כמה. אתם רוצים להתבלט, אבל לא רוצים להרתיע ובדרך כלל אי אפשר לדעת איך המראיין תופס את סוגי הלבוש השונים. הצוות המקצועי של חברת WOJO  קיבץ עבורכם חמישה עקרונות לבוש לקראת ראיון עבודה מוצלח.

  1. איזון – תהיו “במקום טוב באמצע”

העיקרון החשוב ביותר כאשר ניגשים לבחור בגדים לראיון עבודה הוא איזון. גם אם אתם לא יודעים מהו סגנון הלבוש המקובל במקום העבודה אליו אתם הולכים (אם מנהל משאבי אנוש שיראיין אתכם הוא גבר בג’ינס וכפכפי ים או אישה בחליפת שלושה חלקים, או להיפך), מראה מאוזן ישמור עליכם במקום טוב באמצע. לבוש מאוזן לראיון עבודה הוא לבוש לא מרושל מדי ולא חגיגי מדי; לא צבעוני מדי אבל גם לא אפרורי מדי. בחרו לראיון העבודה שלכם בגדים נקיים, מסודרים, ונעימים למראה – אבל לא מתבלטים יתר על המידה.

  1. לבוש מוקפד – שדרו “אני מקצוען, אני יודע את העבודה”

לבוש מוקפד פירושו לבוש נקי, מסודר ומגוהץ. הלבוש שלנו משדר למראיין את הגישה שלנו כלפי העבודה, גם אם איננו מודעים לכך. כך למשל, בגדים מלוכלכים או מקומטים משדרים חוסר אכפתיות או רישול, ואלה אינן תכונות שמראיינים ישמחו לראות במועמדים לעבודה.

  1. אל תבחרו בבגדים חושפניים או קצרים מדי

הקיץ הישראלי חם מאוד, ומפתה להסתובב בבגדים קצרצרים, אבל ראיון עבודה מצריך הגעה בלבוש סולידי, ומכנסיים קצרצרות או חולצת בטן לא עונים על ההגדרה. חולצות גזורות, מחשוף נדיב וכפכפים- כל אלה הם בגדים אשר ישדרו למראיין שלכם שלא הבנתם איך זה עובד וכנראה שאינכם מתאימים למשרה.

  1. התאמה בין התפקיד ללבוש

כל העקרונות שנמנו לעיל חשובים, אך יש לשים לב שכל מקרה הוא לגופו. החיים הם לא שחור ולבן, ובגד אחד יכול להתאים לראיון עבודה אחד ולא לאחר. חשוב שתתאימו בין התפקיד המבוקש לבין הלבוש שלכם. מראה סולידי של חולצת טי פשוטה (ונקייה!) ומכנסי ג’ינס, לדוגמא, יתאים לראיון עבודה לעבודת פיתוח או בקרת איכות (QA), אבל כנראה שהוא יתאים פחות לראיון עבודה לטובת משרת מנהל השקעות. באותה מידה לא כדאי להגיע לבוש בלבוש אלגנטי מדי המשדר יהירות ונבדלות, לראיון עבודה בתפקידי צוות, כמו תפקידי פיתוח, שירות לקוחות, וכדומה.

  1. איזה גוונים ללבוש?

בגדים זרחניים עלולים לגרום למראיין להפנות את מבטו ולא להסתכל עליכם יותר. בגדים שחורים לחלוטין משדרים חשיכה ודיכאון, אדום זועק הוא פרובוקטיבי ואפור יצבע אתכם בגוון אפור ומשעמם. אז מה עושים? משלבים. חשוב להתרכז בגוונים עדינים ונעימים, כמו לבנים, חומים, ובגדים בצבעוניות עדינה, ואיתם ניתן לשלב גוון כהה יותר.

בהצלחה!

בהצלחה!

מאמרים נוספים

WOJO מתמחה בהשמת נשים להייטק

פערים מגדריים בשוק העבודה

הקריירה שלכם היא אחד הנושאים שחשוב שתשקיעו בהם, ואם מיציתם את אפשרויות הקידום, העניין, וההכנסה בעבודה הנוכחית – אולי הגיע הזמן להתחיל לחפש את העבודה הבאה. אבל אם גם אתם, כמו מרבית העובדים, מעדיפים קודם למצוא את עבודת החלומות הבאה... View Article

לפרטים נוספים     >

bui11

איך למצוא עבודה מבלי שהבוס ידע

הקריירה שלכם היא אחד הנושאים שחשוב שתשקיעו בהם, ואם מיציתם את אפשרויות הקידום, העניין, וההכנסה בעבודה הנוכחית – אולי הגיע הזמן להתחיל לחפש את העבודה הבאה. אבל אם גם אתם, כמו מרבית העובדים, מעדיפים קודם למצוא את עבודת החלומות הבאה... View Article

לפרטים נוספים     >

tryy

תנו למומחים לעזור לכם לבחור עבודה

היום בישראל, אנחנו מחליפים עבודה בממוצע בכל שלוש עד חמש שנים. הצעות עבודה מגיעות מאתרים מתמחים, אפליקציות, רשתות חברתיות, וגם מחברות השמה וכוח אדם ובשיטת “חבר מביא חבר”. אם הלכתם לכל ראיונות העבודה וכעת אתם יכולים לבחור בין מספר משרות... View Article

לפרטים נוספים     >

שיתוף פעולה בין וואלה לWOJO השמה לחברות הייטק

כיצד מחפשים עבודה בעידן הדיגיטלי?

 כיצד מחפשים עבודה בעידן הדיגיטלי? אחד הקשיים המרכזיים בחיפוש עבודה הוא חוסר היכרות עם היצע החברות והתפקידים בשוק ומה הן דרישות התפקיד. כאן נכנסת לתמונה חברת השמה, אך יש למצוא כזו שמעניקה יחס אישי למועמד. הרשת מוצפת כיום בהצעות עבודה... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->