צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

מה נכון ללבוש לראיון העבודה?

אומרים שהבגדים עושים את האדם – ושאין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני. כל אלה, הם נכונים כפליים, כשאנחנו מנסים לבחור מה ללבוש לראיון עבודה. גם בחיי היומיום אנחנו מתלבטים מה ללבוש, אך נדמה שלפני ראיון עבודה מלאכת בחירת פריטי הלבוש מורכבת פי כמה. אתם רוצים להתבלט, אבל לא רוצים להרתיע ובדרך כלל אי אפשר לדעת איך המראיין תופס את סוגי הלבוש השונים. הצוות המקצועי של חברת WOJO  קיבץ עבורכם חמישה עקרונות לבוש לקראת ראיון עבודה מוצלח.

  1. איזון – תהיו “במקום טוב באמצע”

העיקרון החשוב ביותר כאשר ניגשים לבחור בגדים לראיון עבודה הוא איזון. גם אם אתם לא יודעים מהו סגנון הלבוש המקובל במקום העבודה אליו אתם הולכים (אם מנהל משאבי אנוש שיראיין אתכם הוא גבר בג’ינס וכפכפי ים או אישה בחליפת שלושה חלקים, או להיפך), מראה מאוזן ישמור עליכם במקום טוב באמצע. לבוש מאוזן לראיון עבודה הוא לבוש לא מרושל מדי ולא חגיגי מדי; לא צבעוני מדי אבל גם לא אפרורי מדי. בחרו לראיון העבודה שלכם בגדים נקיים, מסודרים, ונעימים למראה – אבל לא מתבלטים יתר על המידה.

  1. לבוש מוקפד – שדרו “אני מקצוען, אני יודע את העבודה”

לבוש מוקפד פירושו לבוש נקי, מסודר ומגוהץ. הלבוש שלנו משדר למראיין את הגישה שלנו כלפי העבודה, גם אם איננו מודעים לכך. כך למשל, בגדים מלוכלכים או מקומטים משדרים חוסר אכפתיות או רישול, ואלה אינן תכונות שמראיינים ישמחו לראות במועמדים לעבודה.

  1. אל תבחרו בבגדים חושפניים או קצרים מדי

הקיץ הישראלי חם מאוד, ומפתה להסתובב בבגדים קצרצרים, אבל ראיון עבודה מצריך הגעה בלבוש סולידי, ומכנסיים קצרצרות או חולצת בטן לא עונים על ההגדרה. חולצות גזורות, מחשוף נדיב וכפכפים- כל אלה הם בגדים אשר ישדרו למראיין שלכם שלא הבנתם איך זה עובד וכנראה שאינכם מתאימים למשרה.

  1. התאמה בין התפקיד ללבוש

כל העקרונות שנמנו לעיל חשובים, אך יש לשים לב שכל מקרה הוא לגופו. החיים הם לא שחור ולבן, ובגד אחד יכול להתאים לראיון עבודה אחד ולא לאחר. חשוב שתתאימו בין התפקיד המבוקש לבין הלבוש שלכם. מראה סולידי של חולצת טי פשוטה (ונקייה!) ומכנסי ג’ינס, לדוגמא, יתאים לראיון עבודה לעבודת פיתוח או בקרת איכות (QA), אבל כנראה שהוא יתאים פחות לראיון עבודה לטובת משרת מנהל השקעות. באותה מידה לא כדאי להגיע לבוש בלבוש אלגנטי מדי המשדר יהירות ונבדלות, לראיון עבודה בתפקידי צוות, כמו תפקידי פיתוח, שירות לקוחות, וכדומה.

  1. איזה גוונים ללבוש?

בגדים זרחניים עלולים לגרום למראיין להפנות את מבטו ולא להסתכל עליכם יותר. בגדים שחורים לחלוטין משדרים חשיכה ודיכאון, אדום זועק הוא פרובוקטיבי ואפור יצבע אתכם בגוון אפור ומשעמם. אז מה עושים? משלבים. חשוב להתרכז בגוונים עדינים ונעימים, כמו לבנים, חומים, ובגדים בצבעוניות עדינה, ואיתם ניתן לשלב גוון כהה יותר.

בהצלחה!

בהצלחה!

מאמרים נוספים

Human resources, CRM, data mining and social media concept - officer looking for employee represented by icon. Gender discrimination in employees selection.

חדשנות בעולם ההשמה–WOJO

חדשנות בעולם ההשמה–WOJO  העולם שלנו משתנה. אנחנו לא מתכוונים להתחממות הגלובלית, אלא דווקא להתחממות בשוק הגיוס. נגמרו הימים בהם שולחים קורות חיים לחברת השמה ומקווים לטוב. היום אנחנו יודעים שכדי לאתר מועמדים איכותיים ולהתאים להם המשרה, אנחנו חייבים לעשות הרבה... View Article

לפרטים נוספים     >

טיפים פשוטים לכתיבת קורות חיים

טיפים פשוטים לכתיבת קורות חיים מנצחים

טיפים פשוטים לכתיבת קורות חיים מנצחים, כיצד תגדיל את הסיכויים שיבחרו בקורות החיים שלך? כולם יודעים כמה הקורות חיים חשובים למציאת עבודה , אבל לא כולם יודעים כיצד לכתוב אותם נכון (איך לבדל את עצמך ממאות האחרים ). לכל משרה... View Article

לפרטים נוספים     >

חברות השמה מובילות

למה לי חברת השמה?

במדינת ישראל כיום קשה מאוד למצוא עבודה המתאימה למקצועו של האדם, אומנם אחוז האבטלה נמוך מאוד והמדינה מתגאה בכך, אך דבר אחד לא גלוי בפנינו והוא אחוז האנשים שלא מרוצים מעבודתם, ולמדו 4 שנים לשווא. אחת הסיבות העיקריות לכך היא... View Article

לפרטים נוספים     >

משרות חמות הייטק

כללי הזהב למציאת עבודה בהייטק

הגיע הזמן למצוא עבודה. אתם בטח כבר יודעים ששוק ההייטק הוא דינאמי נורא, עם עובדים המחליפים תפקיד או עוברים בין חברות אחת לשנתיים-שלוש בממוצע. לכן, בין אם אתם מועמדים עם ותק מכובד שמחפשים את האתגר הבא ובין אם הרגע סיימתם... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->