מה לא לעשות אחרי ראיון עבודה - עשה ואל תעשה | WOJO

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

מה לא לעשות אחרי ראיון עבודה – עשה ואל תעשה

הוזמנתם לראיון עבודה? נפלא! בין אם מדובר בעבודת החלומות שלכם, או בין אם אתם עצמכם לא בטוחים מדוע אתם מקיימים את הפגישה – הנה מספר שגיאות נפוצות של אחרי ראיון עבודה, שאנחנו ממליצים בחום שלא לעשות. לגזור ולשמור!

#1 – לספר מייד לחבר’ה בעבודה

עוד לא קיבלתם תשובה? יש לכם “תחושת בטן” בעניין הראיון הזה? תתאפקו!

באופן כללי, חשוב שתדעו שאנשים נוטים לשמור את הסודות שלכם פחות טוב ממה שאולי אתם חושבים – במיוחד במקום העבודה. אנחנו ממליצים בחום לשמור את עניין חיפוש העבודה שלכם בסוד, במיוחד בפני עובדים במקום העבודה הישן, שאולי ישמחו לספר לבוס שאתם עם “רגל אחת בחוץ”, ולהרוויח כמה נקודות על חשבונכם.

אם אתם חייבים לספר למישהו, התקשרו לצוות ההשמה של WOJO, ונשמח להקשיב לכם.

#2 – להתקשר למקום החדש, ולבדוק אם כבר יש תשובה (או לנסות לתקן רושם, או לענות על השאלה אחרת, או…)

אם אתם נורא רוצים להתקבל למקום העבודה בו רואיינתם לאחרונה, וגם אם ניראה לכם ש”פיקששתם” בשאלה מסויימת או שיש לכם רעיון הרבה יותר טוב לתשובה אחרת בעניין זה או אחר לגביו נשאלתם במהלך הראיון – שחררו מחשבות אלה. אין מעשה שאומר יותר “אני נואש”, מלהתקשר למראיין או לצוות כוח האדם של החברה בה התראיינתם, ולנסות לדלות פרטים אודות סיכויי ההצלחה שלכם להתקבל לחברה. קחו אוויר, והמתינו לקבלת תשובה בערוצים המסודרים.

אגב, אם נשלחתם לראיון  עבודה מטעם WOJO – אתם יותר ממוזמנים להתקשר אלינו. אנחנו נשמח להגיד לכם כל מה שאנחנו יודעים בנוגע לראיון העבודה שלכם ולהתרשמות הצוות שראיין אתכם במקום.

#3 – לשכוח את פרטי הראיון לקראת שיחת הטלפון ממקום העבודה החדש

אם אתם יודעים שהזיכרון שלכם לא מדהים, אנחנו ממליצים בחום לכתוב לעצמכם, על נייר או ברשימה בסמארטפון, פרטים חשובים מראיון העבודה, כמו למשל את שם המראיין שלכם. זאת, על מנת שכאשר תקבלו את שיחת הטלפון המיוחלת מטעם אותה חברה חדשה, תוכלו להגיב בענייניות ובסבר פנים חיובי, ולקבל את הבשורות (יהיו אלה אשר יהיו) בצורה מזמינה.

#4 – לעשות “הצגה” שאין לה גיבוי

אם אתם מאוד מקווים לקבל את העבודה – אנחנו ממליצים בחום שלא להציג את עצמכם באור שהוא לא אותנטי. אם תפזרו הבטחות שאין להן כיסוי – מבחינה חברתית, מקצועית, או בין אישית – המראיינים עלולים לגלות על כך ברשתות החברתיות לאחר הראיון, אם ירצו לבדוק את אמינות דבריכם.

#5 – לפזר טלפונים של ממליצים בלי לעדכן אותם בנושא לאחר הראיון

אין מאורע מצער יותר בתהליך של איתור עבודה חדשה, מממליץ שמקבל טלפון אודותיכם ודווקא לא זוכר אתכם או מספר שהייתם לא משהו בעבודה הקודמת שלכם… על מנת להבטיח שאירועים מצערים מסוג זה לא יקרו במגרש שלכם – אנחנו ממליצים לחלק מספרי טלפון של ממליצים רק לאחר שתיאמתם את העניין עימם והכנתם את הממליצים שלכם, מה לספר אודותיכם, או אם חילקתם טלפון של ממליץ שהרגיש לכם נכון בזמן ראיון העבודה, עדכנו אותו מיד לאחר הראיון שהוא עתיד לקבל טלפון.

#6 – לא להתקשר למומחי ההשמה של WOJO

אחת השגיאות החמורות שתוכלו לבצע לאחר ראיון עבודה, הוא לא להתקשר אלינו ולספר איך היה. בין אם ראיון העבודה היה נהדר ואתם מעוניינים לעצור את המשך תהליך האיתור של עבודה חדשה, או בין אם ראיון העבודה הלך “ככה-ככה” ואתם דווקא מעוניינים להמשיך ולחפש – התקשרו לצוות מומחי ההשמה של WOJO, ספרו לנו הכל על עבודת החלומות שלכם, היכולות, הנסיון, והשאיפות שלכם בתחום הקריירה- ונשמח לסייע לכם מכאן והלאה, לקראת עבודה חדשה, מעניינת ומתגמלת, שתמצאו בעתיד הקרוב.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

איך לכתוב קורות חיים?

איך לכתוב קורות חיים?

מסמך קורות החיים שלך יהיה הראשון שיפגוש את מומחי חברת ההשמה ולאחר מכן את אנשי משאבי האנוש בארגון שאתם מקווים להפוך חלק ממנו בעתיד הקרוב. חשוב לדעת, כי כל מנהל השמה וחברת השמה פוגשים עשרות או מאות מסמכי קורות חיים... View Article

לפרטים נוספים     >

מחפשים עובדים?

גיוס עובדים, תנו למומחים לעבוד

גיוס עובדים, תנו למומחים לעבוד. אם אתם מחפשים עובדים לעסק שלכם, סביר להניח שלא תסתפקו בכל מועמד. כיום מעסיקים מבינים שעובדים הם לא רק כוח עבודה, הם הדלק המניע את גלגלי ההצלחה של העסק ולכן היום יותר מתמיד, חשוב להפקיד את... View Article

לפרטים נוספים     >

מחפשים עובדים

חדשנות בעולם ההשמה–WOJO

חדשנות בעולם ההשמה–WOJO  העולם שלנו משתנה. אנחנו לא מתכוונים להתחממות הגלובלית, אלא דווקא להתחממות בשוק הגיוס. נגמרו הימים בהם שולחים קורות חיים לחברת השמה ומקווים לטוב. היום אנחנו יודעים שכדי לאתר מועמדים איכותיים ולהתאים להם המשרה, אנחנו חייבים לעשות הרבה... View Article

לפרטים נוספים     >

טיפים פשוטים לכתיבת קורות חיים

טיפים פשוטים לכתיבת קורות חיים מנצחים

טיפים פשוטים לכתיבת קורות חיים מנצחים, כיצד תגדיל את הסיכויים שיבחרו בקורות החיים שלך? כולם יודעים כמה הקורות חיים חשובים למציאת עבודה , אבל לא כולם יודעים כיצד לכתוב אותם נכון (איך לבדל את עצמך ממאות האחרים ). לכל משרה... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->