יחסי עובד מעביד בעידן הרשתות החברתיות | Wojo : חיפוש עבודה בתל אביב ובסביבתה

צור קשר

רוצים להתייעץ אתנו?

אנחנו עומדים לרשותכם בכל עניין. מלאו את פרטיכם בטופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם.
 אני מעוניין לקבל עדכונים חמים למייל

יחסי עובד מעביד בעידן הרשתות החברתיות

חוקי המשחק השתנו!
יחסי עובד מעביד בעידן הרשתות החברתיות מצד המעסיק – עו”ד רונן אדר

בשנים האחרונות, היחסים בין העובדים לבין המעסיקים עוברים טלטלה גדולה: מצד אחד חוקי עבודה נוקשים ומחמירים עם המעסיקים, בתי הדין לעבודה עמוסים עד לעייפה מתביעות עובדים את מעסיקיהם, ומצד שני נמצא המחוקק ובית המשפט העליון בפסקי הלכה, הרואים את חופש העיסוק כאחד מחוקי היסוד של מדינת ישראל , כדבר חשוב וראשון במעלה.
“כלומר זכותו של אדם לעסוק בכל עיסוק”, בהתנגשות בין חופש העיסוק לבין חופש ההתקשרות ( חוקי החוזים הסכמי עבודה  ), המחוקק ובית המשפט העליון, נוטים יותר לטובת חופש העיסוק.
בעידן האינטרנט, חל גידול עצום בתביעות עובדים כלפי מעסיקים. בימנו, על המעסיקים להיות הרבה יותר זהירים ולהבין שהזמנים השתנו והעובדים הרבה יותר חכמים ונגישים למידע וליעוץ משפטי.
בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, המאפשרות לעובד לקבל אין סוף אינפורמציה על מצבים ופתרונות בנושאי יחסי עובד מעביד,פעמים רבות המידע אינו נכון אך זה אינו משנה את העובדה כי המידע נגיש.

אותו עובד שקורא את המידע האין סופי באותן השאלות ביחסי עובד מעביד ומה שביניהם, או מקבל ייעוץ חלקי שלעיתים אינו נכון מהרשתות החברתיות, מגיע למעסיק ואומר לו שעל פי הבנתו ולעיתים גם על פי ייעוץ שקיבל מעורך דין מגיעים לו כספים או שהשכר שלו הולן, או לא שילמו לו תנאים סוציאליים כאלה או אחרים,  ומאיים על המעסיק שבמידה ולא ישלם לו הוא יתבע אותו.
לפעמים העובד מקבל אינפורמציה מוטעית, מתפטר על פי עצה לא מקצועית ותובע את אותו מעביד בבית הדין לעבודה וכך נוצרים עומסים אין סופיים בבתי הדין לעבודה וכל דיון נידחה לחודשים רבים ובסופו של דבר גם העובד וגם המעסיק נפגעים מזה.

כאשר העובד מגיש תביעה לבית הדין על לכאורה פעולות שהמעסיק לא ביצע או לא שילם או לא הפריש לו על פי מי שייעצו לו ברשתות החברתיות או קרא באינטרנט, והמעסיק שלא בקי בחוקי העבודה  ואובד עצות, יכול לפנות לאפשרויות כדלקמן:

1. לפנות למשרד עורכי דין ( להעביר לאיש מקצוע שיטפל )
2. להגיע לפשרה עם העובד ולשלם לו לעיתים קרובות מעל למה שמגיע לו ( וכל זה מחוסר ידיעה את החוקים והתקנות )
3. לא להגיב לתביעה ולבסוף מאי עשייה/ התייחסות, לשלם את כל סכום התביעה

קיימות שתי אסכולות של מעסיקים:

1. המעסיק שאומר “יהיה בסדר” ולא משלם לעובד את מה שהחוק קובע, בחלק גדול מהמקרים מאי ידיעת החוקים, ומאי ידיעה חלקית בשל השינויים התכופים, ויש שיאמרו – שווה לי לא לשלם עכשיו ולהתמודד עם הבעיה כשתגיע.
2. המעסיק המסודר, שחושב קדימה, חוסך תביעות, ימי עבודה, ומחיר כלכלי יקר- הוא זה שאומר אני אקח ליווי מקצועי אשמור על עצמי, על העסק שלי ועל העובדים שלי.
יש מעסיקים הלוקחים ליווי מקצועי לאחר שנפגעו ממספר תביעות ואז יהיו מוכנים לשלם כל מחיר בכדי לפתור את הבעיות הקיימות.

כפי שתיארתי לעיל התופעה של ריבוי תביעות כתופעה שהולכת וגדלה ככל שהאינטרנט נכנס יותר ויותר לחיינו והרשתות החברתיות נהיות דומיננטיות יותר ויותר והשינויים הרגולטורים התכופים בדיני העבודה גורמים למעסיקים להבין כי יש להיעזר באנשי מקצוע בתחומים הללו .

מעסיק שלא דואג להיות כל הזמן עם ‘האצבע על הדופק’ ולהיות מעודכן בכל שינוי רגולטורי ופסיקתי – עלול לשלם מחיר עסקי וכלכלי יקר.

יותר ויותר מעסיקים מבינים שכדאי להם להחזיק שירות של עו”ד על בסיס ריטיינר חודשי, שיטפל בכל הסוגיות המשפטיות באופן שוטף, ישחרר את המעסיק מטיפול בתלונות של עובדים וימנע מראש את אי מילוי החוק על ידי המעסיק. היתרון של החזקת שירות משפטי במתכונת של ריטיינר חודשי היא הידיעה מראש את סעיף ההוצאות המשפטיות בתקציב העסק.

הכותב משרד עורכי דין מומחה בדיני עבודה ומייעץ ומלווה מעסיקים.

לפרטים, לפגישת היכרות: משרד עורך דין רונן אדר-טל: 03-9702992 נייד:  054-7477444  ronen@adar-law.com

בהצלחה!

מאמרים נוספים

חיפוש עובדים בהייטק WOJO חברת השמה להייטק

חיפוש עובדים בהייטק

חיפוש עובדים בהייטק אחד מהדברים שמייחדים אנשי הייטק הוא חיפוש עובדים בהייטק , הדרישה של התחום להתחדשות מתמדת והתמקצעות חוזרת ונשנית אחת למספר שנים. חיפוש עבודים בהייטק אם כן, היא משימה שהרבה עובדים נאלצים להתמודד עמה בכל תקופה מסוימת. חברות... View Article

לפרטים נוספים     >

מחפשים עובדים

גיוס עובדים דילמות ואפשרויות

איכותו של כל ארגון נמדדת על פי איכות העובדים שלו. עובדים טובים, חזקים, מקצועיים ונאמנים לארגון, יהוו צעד עצום קדימה הן ביכולת הארגון לתפקד בהווה והן ביכולתו להתפתח ולצמוח. עובדים איכותיים הם בהחלט נושא שחשוב להשקיע בו, וההשקעה מבוצעת בשתי... View Article

לפרטים נוספים     >

מחפשים עובדים?

גיוס עובדים, תנו למומחים לעבוד

גיוס עובדים, תנו למומחים לעבוד. אם אתם מחפשים עובדים לעסק שלכם, סביר להניח שלא תסתפקו בכל מועמד. כיום מעסיקים מבינים שעובדים הם לא רק כוח עבודה, הם הדלק המניע את גלגלי ההצלחה של העסק ולכן היום יותר מתמיד, חשוב להפקיד את... View Article

לפרטים נוספים     >

מחפשים עובדים

חדשנות בעולם ההשמה–WOJO

חדשנות בעולם ההשמה–WOJO  העולם שלנו משתנה. אנחנו לא מתכוונים להתחממות הגלובלית, אלא דווקא להתחממות בשוק הגיוס. נגמרו הימים בהם שולחים קורות חיים לחברת השמה ומקווים לטוב. היום אנחנו יודעים שכדי לאתר מועמדים איכותיים ולהתאים להם המשרה, אנחנו חייבים לעשות הרבה... View Article

לפרטים נוספים     >

Powered & Designed by EVEREST

-->